Share

یک ویدئو در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده که گویای فروریختن سقف یک مدرسه در استان هرمزگان است. مدیرکل نوسازی مدارس این استان ماجرا را تکذیب می‌کند در حالیکه رئیس شورای اسلامی روستا می‌گوید: زمان ریزش سقف در مدرسه حضور داشت.

سقف مدرسه پورولی در روستای راونگ میناب ریزش کرد.

عبدالحسین بهرامی راونگی رئیس شورای اسلامی روستای راونگ میناب که ریزش سقف مدرسه در آن روستا رخ داده به خبرگزاری دولتی دانشجویان ایران (ایسنا) گفت که حین بازدید از مدرسه از جیغ دانش‌آموزان متوجه شد «بخش‌هایی از سقف قدیمی مدرسه پورولی راونگ بر سر دانش‌آموزان فروریخت».

به گفته او این حادثه شنبه ۱۴ دی در مدرسه قدیمی که ۴۴ سال عمر دارد رخ داد و «باعث ایجاد رعب و وحشت بین دانش‌آموزان شد».

بهرامی راونگی گفت: بارها درخواست نوسازی این مدرسه تخریبی به نهادهای مربوطه ارسال شده اما تاکنون هیچ اقدامی در این خصوص صورت نگرفته است.

ویدئو فرو ریختن سقف مدرسه را در زیر ببینید:

فخرالدین هاشمی، مدیرکل نوسازی مدارس استان هرمزگان اما اصل ماجرا را تکذیب کرد و گفت: «سقف ریزش نکرده بلکه یک مهتابی که درست نصب نشده با جایگاهش از سقف پایین آمده و به همراه آن مقداری گچ از سقف جدا شده و ریزش کرده است».

او درخواست برای بازسازی و یا نوسازی مدرسه روستای راونگ را هم رد کرد: « این مدرسه طی دو سال گذشته جزو لیست اولویت دار آموزش و پرورش برای تخریب و بازسازی به ما معرفی نشده است».

به گفته هاشمی ۸۰ مدرسه تخریبی در میناب وجود دارد و در حال حاضر ۳۰ پروژه نوسازی مدارس در دست اجراء است.

Share