Share

بر اساس گزارشی که در ایلنا منتشر شده، یارانه‌ «حمایت معیشتی» که پس از گرانی بنزین قرار بود به گروه‌های نیازمند پرداخت شود، با گذشت ۴۰ روز از اعلام پرداخت آن، نصیب گروه‌های نیازمند بسیاری نشده است.

اعتراضات مکرر گروه‌های مختلف مردم نسبت به دریافت نکردن یارانه و قرار دادن سامانه‌های پیامکی و اینترنتی هیچ کدام نتیجه نداده

کارگران خباز، کارگران ساختمانی و دستفروشان، نه تنها حمایت معیشتی نگرفته‌اند, بلکه نگرانند که با ثبت‌نام در سامانه، یارانه‌شان نیز قطع شود. این گروه‌ها مشمول افزایش دستمزد سالانه نیستند و امنیت شغلی تضمین شده ندارند.

اعتراضات مکرر گروه‌های مختلف مردم نسبت به دریافت نکردن یارانه و قرار دادن سامانه‌های پیامکی و اینترنتی هیچ کدام نتیجه نداده و از جاماندگان خواسته شده برای ثبت شکایت و ثبت نام مجدد اقدام کنند.

وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از روز ۱۰ تا ۲۴ دی ماه به جاماندگان فرصت داده تا به سایت hemayat.mcls.gov.ir مراجعه کنند و در قسمتی که تحت عنوان «ثبت خانوار جدید» ایجاد شده اطلاعات خود را ثبت کنند.

ستاد شناسایی مشمولان حمایت معیشتی اعلام کرده تا پایان دی ماه مشخص می‌شود که از خانوارهای جامانده چه کسانی واجد شرایط دریافت حمایت معیشتی هستند. همچنین اعلام شده خانوارهایی که برای دریافت این کمک درخواست داده بودند، اما مشمول نشدند از دوشنبه (۱۶ دی‌ماه) می‌توانند علت مشمول نشدنشان را بفهمند.

 در بخشی از این سایت که برای بررسی مجدد وضعیت خانوار ایجاد شده از افراد خواسته شده که اعلام کنند مجموع درآمد ماهانه خانوارشان کمتر از ۵ میلیون تومان است و در صورتی که محرز شد متوسط درآمد ماهانه خانوار بیش از این مبلغ است، بسته حمایت معیشتی و یارانه قطع می‌شود.

Share