Share

عباس‌عبدی، از چهره‌های اصلاح‌طلب در یادداشتی در روزنامه اعتماد از «پنهان‌کاری ساختاری» درباره سقوط هواپیمای مسافربری اوکراین خبر داد. او گفته است که رئیس‌جمهوری و سخنگوی دولت دست کم از بعد از ظهر جمعه از اصابت موشک به هواپیما مطلع بوده اند.

عباس عبدی/ عکس از آرشیو

موج واکنش‌ها به سه روز پنهان‌کاری مسئولان کشور درباره اصابت موشک به هواپیمای مسافربری هنوز ادامه دارد.

عباس عبدی یکشنبه ۲۲ دی در این رابطه در یادداشتی در روزنامه اعتماد تصریح کرد: «حسن روحانی، رئیس جمهوری وعلی ربیعی، سخنگوی دولت از ابتدا (بعد از ظهر جمعه) از اصابت موشک به هواپیما مطلع بوده‌اند و پیش از جلسه شورای امنیت ملی دراین‌باره از او نظر خواهی کرده‌اند.»

این چهره اصلاح‌طلب همچنین گفت که ربیعی در گفتگو با او برای آبروی خود ابراز نگرانی کرده است. عبدی در این رابطه نوشت:

«جالب است که ربیعی هم در ابتدا فکر آبروی خودش بود! البته حق داشت، زیرا ساختاری که تا این حد به راحتی به خودش رحم نمی‌کند دلیلی ندارد که افراد به فکر آبروی آن باشند».

به گفته عباس عبدی برخی از رسانه‌ها نیز از طریق او در جریان واقعیت قرار گرفته بودند اما بسیاری از «خودی‌ترین نیروها» به‌دلیل «پنهان‌کاری ساختاری» از دلیل اصلی سقوط هواپیمای اوکراینی بی‌خبر بوده‌اند.

پس از سه روز پنهان‌کاری درباره حقایق سقوط هواپیمای اوکراینی، مقامات جمهوری اسلامی دیروز شنبه ۲۱ دی/ ۱۱ ژانویه به طور رسمی و تحت فشار بین‌المللی به ساقط کردن «سهوی» هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ توسط موشک بالستیک و کشتن سرنشینان آن اعتراف کردند.

بسیاری از کاربران امنیتی شبکه‌های اجتماعی پس از بیانیه اعترافی سپاه پاسداران سعی در القای بی‌خبری علی خامنه‌ای، رهبر ایران و رد نقش و مسئولیت او در بروز این فاجعه داشتند. تعداد کثیری از دانشجویان و مردم نیز در شهرهای مختلف کشور در بزرگداشت جانباختگان و در اعتراض به مسئولان به خیابان‌ها آمده اند.

تبعات این رسوایی هنوز ادامه دارد.


در همین زمینه:

Share