Share

رییس جمهوری اسلامی گفت: «در شرایط سخت و ناگواری قرار داریم اما شرایط سخت امکان به وجود آمدن فرصت‌های بزرگ هم وجود دارد.» روحانی گفت نمی‌توان با یک جناح کشور را اداره کرد.

حسن روحانی، رئیس جمهوری  اسلامی

حسن روحانی، رئیس جمهوری اسلامی چهارشنبه ۲۵ دی در سخنانی در جلسه هیأت دولت با توجه به ترور قاسم سلیمانی، کشته شدن عده‌ای از مردم کرمان در تشییع جنازه او و همینطور انهدام هواپیمای خطوط بین‌المللی هواپیمایی اوکراین در اثر اصابت موشک که به بحران اعتماد ملی در ایران دامن زده، گفت:

«بگذارید در میدان انتخابات همه احزاب و گروه ها شرکت کنند. ضرر نمی‌کنید. نمی‌توان  با یک جناح کشور را اداره کرد، کشور برای همه است.  یک نفر مخالف هم برای ما زیاد است.»

در روزهای گذشته سخنان یک مجری در شبکه افق وابسته به سپاه پاسداران که از ایرانیان خواسته بود اگر زندگی در رفاه را ترجیح می‌دهند می‌بایست ایران را ترک کنند، این تصور را به وجود آورده بود که جناح حاکم ایران را در تملک خود می‌داند. روحانی گفت:

«درست است که شرایط سخت و ناگوار است اما در شرایط سخت امکان به وجود آمدن فرصت‌های بزرگ وجود دارد و ما باید تلاش کنیم در این حوادث از این مشکلاتی که با آن مواجه شدیم فرصتی را برای منافع کشور ایجاد کنیم. این سرزمین به جناح و افکار خاصی مرتبط نیست و به همه ارتباط دارد.»

شورای نگهبان صلاحیت ۹۰ نماینده مجلس که نامزد شرکت در انتخابات مجلس یازدهم بوده‌اند را رد کرده است. در همان حال به گزارش ایلنا در اغلب استان‌های کشور بیش از ۴۰ درصد داوطلبان برای نامزدی نمایندگی مجلس رد صلاحیت شده‌اند. همزمان، در اعتراض به بی‌کفایتی سپاه در حادثه اصابت موشک به هواپیمای اوکراینی، دانشجویان دانشگاه‌ها و مردم بسیاری از شهرهای ایران با خواست استعفای خامنه‌ای تجمعات اعتراضی برگزار کرده‌اند. رهبر جمهوری اسلامی تاکنون سکوت کرده است.

بیشتر بخوانید:

Share