Share
Share

هم‌اکنون در این نظرسنجی شرکت کنید

نظرسنجی: اعتراضات، قطع اینترنت و دورنمای «شبکه ملی اینترنت»

مهلت نظرسنجی تا پایان ۸ بهمن, ۱۳۹۹

اعتراض‌های آبان ۹۸ با سرکوبی خونین مواجه شد. همزمان با این سرکوب، حکومت دستور قطع اینترنت را برای جلوگیری از ادامه اعتراض‌ها یا انتشار اخبار خشونت علیه معترضان صادر کرد. در جریان دور جدید اعتراض‌ها پس از پنهانکاری حکومت درباره سرنگونی هواپیمای اوکراینی، بار دیگر خبرهایی از اختلال در اینترنت منتشر شد. در بازه میان این دو اعتراض، دست‌کم دو بار دیگر ــ آخرین بار، چهارم دی، یک روز پیش از چهلم بسیاری از کشته‌شدگان اعتراض‌ها ــ اینترنت کند یا مختل شد.

معاونت فضای مجازی دادستانی کل جمهوری اسلامی دوشنبه ۹ دی از ارائه طرحی برای شناسایی استفاده‌کنندگان از فیلترشکن و وی‌پی‌ان خبر داده بود و گفته بود: «اگر فیلترشکن‌ها محدود می‌شد، ‌نیازی به بستن اینترنت در دوران آشوب نداشتیم … و با راه‌اندازی شبکه اطلاعات ملی نیازی به بستن کامل اینترنت نبود».

شبکه اطلاعات ملی، یا شبکه ملی اینترنت (شما) یکی از طرح‌های چندین ساله جمهوری اسلامی برای کنترل فضای مجازی و ترافیک آنلاین است. مقام‌ها می‌گویند در این راه پیشرفت‌هایی داشته‌اند. اختلال‌های اینترنتی در جریان اعتراض‌های اخیر نگرانی‌ها در مورد آینده دسترسی آزاد به اینترنت در ایران را افزایش داده است.

در این نظرسنجی می‌خواهیم از تجربه و نظرات شما درباره شبکه ملی اینترنت و قطع اینترنت در دوران اعتراض‌ها بپرسیم.

اگر پیشتر عضو پنل زمانه شده باشید، نظرسنجی به صورت یک ایمیل برایتان ارسال شده است. اگر هنوز عضو پنل ما نیستید، می‌توانید با استفاده از لینک زیر در نظرسنجی شرکت کنید.

◄ با کلیک بر این لینک در نظرسنجی زمانه درباره اعتراضات، قطع اینترنت و دورنمای «شبکه ملی اینترنت» شرکت کنید

نظرسنجی زمانه درباره قطع اینترنت و دورنمای «شبکه ملی اینترنت»  از یکشنبه ۱۹ ژانویه / ۲۹ دی تا چهارشنبه ۲۲ ژانویه / دوم بهمن به صورت عمومی برگزار می‌شود.

نظرسنجی‌های آینده

پنل نظرسنجی زمانه هم‌زمان با روز جهانی آزادی مطبوعات سال جاری (سوم مه) راه‌اندازی شد. نظرسنجی درباره قطع اینترنت و دورنمای شبکه ملی اینترنت دهمین نظرسنجی «زمانه» است.

از شما خواهش می‌کنیم که برای شرکت در نظرسنجی‌های آینده و نیز برای پیشنهاد موضوعات مورد نظرتان برای نظرسنجی در پنل ما عضو شوید. برای عضویت در پنل کافی است به چند سوال در این لینک پاسخ دهید. اطلاعات شما به صورت امن و ناشناس ذخیره خواهند شد و در اختیار هیچ طرف دیگری قرار نخواهد گرفت. پس از عضویت در پنل، در هر نظرسنجی ایمیلی با لینک آن برای شما فرستاده خواهد شد. توضیحات بیشتر در: به پنل نظرسنجی “زمانه” بپیوندید

برای ارتباط با پنل نظرسنجی از ایمیل روبرو استفاده کنید: panel@radiozamaneh.com

ورود به صفحه نظرسنجی
ثبت نام
معرفی
به ما بپیوندید
آخرین نظرسنجی ها:

بیشتر بخوانید