Share

صدها تن از کارگران رسمی و پیمانی پتروشیمی بندر امام چهارشنبه دوم بهمن همزمان با حضور هیاتی از وزارت نفت در این مجتمع دست به اعتصاب و راهپیمایی در محوطه شرکت زدند. بر اثر این اعتصاب، هیات وزارت نفت از درب اضطراری وارد مجموعه شدند.

از چند ماه قبل به دستور مدیر عامل پتروشیمی بندر امام پاداش تولید کارگران کاهش یافته و پرداخت اضافه‌کاری آنان متوقف شده است. این دومین اعتصاب کارگران پتروشیمی بندر امام در این ارتباط است.

سایت «نفتی‌ها» در گزارشی از این اعتصاب نوشته است:

«معترضین می‌خواهند بدانند چرا مدیر عامل این مجموعه، قصد داشته پاداش بهره وری کارکنان و کارگران را با قطع هزینه‌ی اضافه کاری‌ها و کاهش تولید پرداخت نماید. که همین اقدام هم سبب روشن شدن آتش دوباره اعتراضات در این مجموعه شده است و همچنان این معترضین دلیل اصلی این اعتصاب را عملکرد نامناسب مدیر این مجتمع عنوان کردند.»

روز ۲۶ آذر نیز صدها تن از کارگران این شرکت مقابل دفتر مدیر عامل اجتماع کرده و وخواستار پاسخ‌گویی شدند اما به اعتراض آنان توجهی نشده بود. مدیر عامل به اعتراضات کارگران پاسخ نداد اما کارگران معترض را که به گفته‌ی او از طریق دوربین مداربسته شناسایی شده بودند مورد تهدید قرار داد.

تعداد کارکنان رسمی این شرکت سه هزار تن اعلام شده است.


بیشتر بخوانید:

۱۴۰ کارگر پتروشیمی بندر امام بیکار شده‌اند

Share