Share

مقام‌های وزارت بهداشت و درمان ایران می‌گویند اقدامات لازم را به منظور پیشگیری از ورود ویروس کرونا انجام داده‌اند و تا به حال هیچ موردی از این ویروس در ایران مشاهده نشده است. این در حالی است که به گفته رئیس اداره مراقبت‌ از بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت؛ کیت‌های تشخیص اختصاصی چند روز آینده وارد کشور خواهد شد.

فرودگاه بین‌المللی خمینی تهران

حسین عرفانی، رئیس اداره مراقبت از بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت و درمان ایران یکشنبه ششم بهمن گفت: مسئولان فرودگاه و مسئولان پایگاه بهداشت مرزی، مسافران ورودی از کشور چین را به صورت فعال، مورد معاینه قرار می‌دهند و موارد مشکوک جهت معاینه بیشتر به مراکز بهداشتی و درمانی منتقل می‌شوند.

ایران در حالی می‌گوید اقدامات پیشگیرانه لازم را انجام می‌دهد که هنوز کیت‌های تشخیص بیماری کرونا به ایران نرسیده است.

به گفته عرفانی، کیت‌های تشخیص اختصاصی چند روز آینده وارد کشور خواهد شد. کیت‌های ویژه تشخیص بیماری کرونا در آلمان تولید شده و به گفته او ایران سفارش این کالا را داده است.

هنوز مشخص نیست که با وجود تحریم‌ها کیت‌های سفارش داده شده به موقع به ایران برسد. با این حال رئیس اداره مراقبت از بیماری‌های واگیر گفت: «ایران بهترین آزمایشگاه‌های تشخیصی را در بحث مراقبت‌های عفونی تنفسی از ‌جمله کرونا دارد. بنا به آخرین گزارش‌ها کشور امکانات بسیار مناسبی برای تشخیص بیماری‌های خانواده کرونا دارد. هیچ مشکلی از لحاظ آزمایشگاهی ندارد».

به گفته عرفانی؛ تاکنون مورد مثبتی از ابتلا به کرونا در ایران مشاهده نشده است.

ویروس کرونا در چین تا به حال موجب مرگ ۵۶ تن شده است و بیم آن می‌رود به سایر کشورها منتقل شود. مقام‌های چینی می‌گویند که داروی ضد ویروس کرونا را کشف کرده‌اند.

حسن خوشخو، معاون بهره‌برداری فرودگاه بین‌المللی «امام خمینی» تهران هم در همین رابطه گفت: تمامی مسافران ورودی از چین به صورت صد در صد معاینه خواهند شد. به گفته او روزانه ۴ پرواز از مبدا چین به ایران وجود دارد و مسافران این پروازها پس از تایید سلامت اجازه ورود دریافت می‌کنند.


در همین زمینه:

سیر صعودی تعداد قربانیان کرونا: خطر نزدیک است؟

Share