Share

روابط عمومی سازمان بازرسی کل کشور با صدور اطلاعیه‌ای از شکایت مصطفی پورمحمدی، رئیس این سازمان از محمدرضا رحیمی، معاون اول رئیس‌جمهور و روزنامه ایران خبر داد.

 

به دنبال شدت گرفتن اختلافات میان محمدرضا رحیمی، معاون اول محمود احمدی‌نژاد، رئیس‌جمهور ایران و مصطفی پورمحمدی، رئیس سازمان بازرسی کل کشور و طرح اتهامات مالی از سوی رحیمی علیه پورمحمدی، سرانجام امروز، جمعه ۲۴ شهریورماه، رئیس سازمان بازرسی کل کشور از رحیمی و روزنامه ایران به اتهام "نشر اکاذیب و افترا" شکایت کرد.

 

روابط عمومی سازمان بازرسی کل کشور در اطلاعیه خود، نزدیکان محمود احمدی‌نژاد در دولت را به "غوغاسالاری"، "انجام عملیات روانی"، "فریب‌کاری" و "افترا" متهم کرده و گفته است: "موضوعات درج شده در روزنامه ایران، سر تا پا خلاف واقع و نشر اکاذیب است. اسناد دلایل اثباتی اتهام روزنامه ایران و نسبت‌دهندگان افترا و نشر اکاذیب، به‌منظور رسیدگی، به محاکم صالح قضائی ارائه خواهد شد."

 

محمدرضا رحیمی روز سه‌شنبه ۲۱ شهریورماه جاری در "جشنواره تعاونی‌های برتر کشور" به اظهارات مطرح شده از سوی پورمحمدی مبنی بر تشکیل پرونده قضائی درباره فساد مالی وی، واکنش نشان داد و در افشاگری متقابل به‌طور تلویحی پورمحمدی را به اختلاس میلیاردی متهم کرد و گفت: "یک عضو طرد شده دولت در زمان تصدی‌گری‌اش حدود ۲۱ میلیارد تومان را به‌طور غیرقانونی از وزارتخانه خارج کرده بود."

 

روزنامه ایران: در دوران مسئولیت پورمحمدی در وزارت کشور در یک فقره مبلغ ۱۰ونیم میلیارد تومان برای ورود ۵۰۰ دستگاه اتوبوس از چین به‌صورت غیرقانونی به فردی فاقد صلاحیت‌های لازم پرداخت شده که نه اتوبوسی از چین وارد شد و نه پول به بیت‌المال بازگشت

با وجود آن‌که این اتهام بلافاصله از سوی رئیس سازمان بازرسی کل کشور تکذیب شد و پورمحمدی در گفت‌وگو با رسانه‌های داخلی مدعی شد که "چنین پولی از وزارت کشور خارج نشده بلکه به‌عنوان وام در اختیار کارکنان این وزارتخانه قرار گرفته است"، اما تنها یک روز پس از آن، بار دیگر روزنامه سراسری ایران ارگان رسمی دولت با انتشار گزارشی جنجالی، اتهامات دیگری را علیه مصطفی پورمحمدی مطرح کرد.

 

روزنامه ایران مدعی شده بود که "در دوران مسئولیت پورمحمدی در وزارت کشور در یک فقره مبلغ ۱۰ونیم میلیارد تومان برای ورود ۵۰۰ دستگاه اتوبوس از چین به‌صورت غیرقانونی و بدون اخذ هرگونه ضمانت و با اصرار شخص وزیر به فردی فاقد صلاحیت‌های لازم به نام «کاووس. ی. س» که گفته می‌شود اخراجی یکی از وزارتخانه‌های حساس کشور بوده و با آقای پورمحمدی در ارتباط است، پرداخت شده که به ‌دلیل ماهیت غیرقانونی و ابهام آلود این پرداخت، نه اتوبوسی از چین وارد شد و نه پول به بیت‌المال بازگشت."

 

ارگان دولت محمود احمدی‌نژاد در ادامه گزارش خود به مرگ مشکوک فردی به نام "مسعود. م" به عنوان یکی از نزدیکان مصطفی پورمحمدی در این اختلاس اشاره کرده و گفته بود "این فرد پس از بردن نام وی توسط مه‌آفرید خسروی در دادگاه فساد بانکی مشهور به سه هزار میلیاردی، پس از دو روز فوت کرد."

 

در این گزارش همچنین با اشاره به دستور اسفندیار رحیم مشایی، رئیس دفتر محمود احمدی‌نژاد برای رسیدگی به اتهامات مصطفی پورمحمدی گفته شده بود که "ریشه بسیاری از تخریب‌ها علیه مهندس رحیم مشایی را می‌توان در همین دستورات و پیگیری‌های قاطع درباره تخلفات جست‌وجو کرد."

 

اما سازمان بازرسی کل کشور در اطلاعیه خود از روزنامه ایران و نزدیکان دولت سئوال کرده است که "چگونه شما به همه اسناد، از جمله دستور رئیس دفتر رئیس‌جمهور، آقای رحیم مشایی، دسترسی دارید، اما به بقیه اسناد خیر؟ یا نخواسته‌اید همه اسناد را افشا کنید و یا افراد پشت صحنه نخواسته‌اند این اسناد را ارائه دهند. چرا، در سایه مطامع سیاسی خود، عروج شهادت‌گونه یک جانباز شیمیایی و دردمند را در هاله‌ای از ابهام و تردید قرار داده‌اید؟؛ به‌راستی روزنامه ایران از چه نگران است؟ آیا رفتار قاطعانه با مفسدان و حامیان آنها و کشف روابط‌شان با برخی حلقه‌هاست که باعث شده روزنامه ایران این‌گونه به دست‌وپا بیفتد؟"

 

 

Share