Share

محمود صادقی، نماینده تهران در مجلس گفته است فایل صوتی فردی وجود دارد که مدعی‌ست با دریافت مبلغی زمینه تایید صلاحیت یک نماینده فعلی مجلس را فراهم آورده است.

محمود صادقی، نماینده مجلس

محمود صادقی گفته است:

«فایل صوتی فردی وجود دارد که مدعی شده بود از فلان نماینده فعلی مجلس فلان مبلغ را گرفته و اسباب تاییدش در شورای نگهبان را فراهم کرده است.»

پیش‌تر گفته شده بود افرادی گفته‌اند با دریافت رقم‌هایی تا چهار میلیارد تومان اقدام به گرفتن تایید صلاحیت برای انتخابات مجلس از شورای نگهبان می‌کنند. صادقی به خبرگزاری دولتی جمهوری اسلامی (ایرنا) گفته که در این فایل دقیقا اسم نماینده آمده است.

امروز سخنگوی قوه قضاییه اعلام کرد که ۵ نفر در ارتباط با کلاهبرداری از کاندیدا‌های انتخابات مجلس شورای اسلامی برای احراز صلاحیت بازداشت شده‌اند و تاکید کرد که این افراد کلاهبردار هستند و هیچ ارتباطی با شورای نگهبان و بررسی صلاحیت‌ها ندارند.

۱۶ بهمن ماه، دادستانی تهران خبر از «دستگیری مدعیان نفوذ در شورای نگهبان در رابطه با تایید صلاحیت‌ انتخابات مجلس» داد و گفت طی روزهای گذشته ۱۲ کلاهبردار و مدعی نفوذ در شورای نگهبان، در رابطه با فرایند تایید صلاحیت‌های انتخابات مجلس، دستگیر شدند.

صادقی شنبه ۱۹ بهمن در توییتی به کاهش تعداد متهمان بازداشت شده این پرونده نیز اعتراض کرد و نوشت:

«در حالی که دادستانی تهران در اطلاعیه چهارشنبه ۱۶ بهمن تعداد بازداشت‌شدگان مدعی نفوذ در شورای نگهبان را ۱۲ نفر اعلام کرد، امروز از قول سخنگوی قوه قضاییه در مصاحبه با رادیو تهران تعداد بازداشت‌شدگان ۵ نفر اعلام شده است! علت اختلاف چیست؟»

دادستانی تهران اعلام کرد ۱۲ نفر که ادعا می‌کردند در شورای نگهبان نفوذ دارند اما نفوذ نداشتند و با این‌حال برای تأیید صلاحیت نمایندگان رد صلاحیت‌شده از آنان درخواست مبالغ کلان کرده بودند، بازداشت شدند.

چند ساعت قبل از اعلام این خبر، احمد جنتی، دبیر شورای نگهبان، صبح چهارشنبه ۱۶ بهمن در سخنانی که در جلسه این شورا ایراد کرد گفت نباید با اظهارات ناصحیح سلامت انتخابات را مخدوش کرد.

منظور جنتی از اظهارات ناصحیح، اعتراض اصلاح‌طلبان به رد فله‌ای صلاحیت‌ها و افشاگری‌های اخیر درباره فروش صلاحیت کاندیداها در هتل هویزه تهران با واسطه‌گری «عوامل درونی و بیرونی» مرتبط با شورای نگهبان است.

اکبر اعلمی، نماینده مجلس ششم و محمود صادقی، نماینده رد صلاحیت شده مجلس، از واسطه‌گری دلالان برای فروش صلاحیت کاندیداها در ازای مبالغ کلان و میلیاردی پرده برداشتند.

دادستانی تهران ادعا کرده که این افراد کلاهبردارانی بیش نبودند و از ساده‌لوحی نمایندگانی که به دام آن‌ها افتاده‌اند اظهار شگفتی کرده است.

اکبر اعلمی و محمود صادقی وعده داده بودند جزییات فروش صلاحیت‌ها را به زودی اعلام ‌کنند که قوه قضاییه پیش‌دستی کرد و وارد عمل شد.

صادقی گفته بود نام نماینده‌ای را که با پرداخت پول تایید صلاحیت شده بود به مسئولان شورای نگهبان ارائه کرده است.

به گفته صادقی پس از افشاگری اولیه درباره پرداخت پول برای تایید صلاحیت، شورای نگهبان از او به قوه قضاییه شکایت کرده و پس از آنکه هیات نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس ایران این شکایت را وارد ندانست، شورای نگهبان خواهان برگزاری جلسه با او شده است.

Share

دسته بندی‌ها: اخبار, ایران

کلید‌واژه ها: , , , , , ,

 1. فساد در تار و پود حاکمیت جمهوری اسلامی نفوذ کرده است. و این مسئله از ابتدای پیدایش جمهوری اسلامی با آن بوده و هست و تا فروپاشی آن با آن خواهد بود.
  فساد آن زمان در تار و پود جمهوری اسلامی نفوذ کرد که خمینی در بهشت زهرا گفت اینها همه غنیمت اسلام است. او با این صحبت خوردن مال حرام را برای طرفدارانش مباح کرد و غارت اموال ملی و مردم ایران را برای حامیان جمهوری اسلامی حلال دانست (داعش سال ۵۷).

  با این تفاسیر، آیا پول گرفتن اعضای شورای نگهبان از نمایندگان رد صلاحیت شده توجیه دینی ندارد؟

  اینها هَمَه غنیمت اسلام است! (امام خمینی)

  حسن / 08 February 2020

 2. کار اینها از آغاز تقلب ، جنایت، خیانت و چپاول بود.

  سیروس / 08 February 2020

 3. از کانال تلگرام مجتبی واحدی – خدا رو شکر که خاتمی سکوتش رو شکست. واقعا هم عجیب بود که با اینهمه جنایت و رسوایی، از سرنگون کردن هواپیما تا افتضاحی به نام انتخابات، خاتمی سکوت کنه. !
  خاتمی :
  – لازم است همه ما !!! نسبت به جنایت تازه ای که تحت عنوان «معامله قرن» در جهت- تأیید اشغال و اشغالگری و سرکوب!? و نیز پایمال کردن حق مسلم فلسطینیان مظلوم!! رخ داده است اعلام موضع و آن را محکوم کنیم!!.
  – «جمهوری اسلامی» که مبتنی بر اراده و رضایت و رأی مردم و آزادی اندیشه و بیان و ابتناء قدرت متمرکز بر اراده و رأی مردم و مسئولیت همه ارکان قدرت در برابر ملت?! و در عین حال سازگار با معیارهای اصیل الهی?!، اسلامی و انسانی است، ودیعه گرانسنگی است?!!! که به سادگی به دست نیامده است و با غفلت ملت و به خصوص مسئولان ممکن است خدای ناخواسته از ما ربوده شود!!!!.

  nader / 09 February 2020

توجه: کامنت‌های توهین‌آمیز منتشر نمی‌شوند. کامنت‌های حاوی لینک به عنوان "اسپم" شناخته می‌شوند.