Share

شرکت سامسونگ اعلام کرد به دلیل تحریم‌ بانکی ایران از ۶ اسفند به بعد دیگر نمی‌تواند اپلیکیشن‌های پولی خود را در اختیار ایرانیان قرار دهد. اما اپلیکیشن‌های رایگان همچنان در دسترس مشتریان ایرانی سامسونگ قرار دارند. سامسونگ ۶۰ درصد از بازار موبایل ایران را در اختیار دارد.

بازار موبایل در تهران

 آیدین آرام، عضو هیأت رئیسه انجمن واردکنندگان موبایل، تبلت و لوازم جانبی دوشنبه ۲۱ بهمن در مصاحبه با خبرگزاری کار ایران (ایلنا) با اعلام این خبر گفت:

«شرکت سامسونگ تا پیش از این اجازه می‌داد مشتریان از پلی‌استور به صورت ریالی خریداری کند در صورتی که سایر برندها این امکان را نداشتند و باید حتما به صورت دلار یا یورو پرداخت صورت می‌گرفت. اکنون نیز علت اصلی به دلیل عدم امکان جابه‌جایی پول و تحریم‌های بانکی است پس نمی‌توان سامسونگ را در این خصوص مسئول دانست زیرا بانک‌های ما نمی‌توانند پولی را انتقال دهند.»

عضو هیأت رئیسه انجمن واردکنندگان موبایل، تبلت و لوازم جانبی در ادامه این مصاحبه افزود:

«شرایط امروز کشور به صورتی است که هیچ برندی نمی‌تواند سرویس‌های معمولی که به سایر کشورهای جهان ارائه می‌کند را به ما نیز بدهد. در بحث نرم‌افزاری، خدمات و سرویس‌هایی که ما دو سال پیش می‌گرفتیم اکنون به صفر رسیده است.»

سامسونگ بیش از ۶۰ درصد از بازار موبایل و تبلت ایران را در اختیار دارد. قیمت ارز در هفته گذشته ۸ درصد افزایش داشت و در روز دوشنبه قیمت دلار برای نخستین بار در بهمن سال جاری وارد کانال ۱۴ هزار تومان شد. آیدین آرام، عضو هیأت رئیسه انجمن واردکنندگان موبایل، تبلت و لوازم جانبی در مصاحبه با ایلنا پیش‌بینی کرد که افزایش قیمت ارز بر بازار موبایل و تبلت تأثیر خود را خواهد گذاشت.

بیشتر بخوانید:

دلار وارد کانال ۱۴ هزار تومان شد

Share