Share

براساس اخبار منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی، جمعی از دانشجویان دانشگاه امیرکبیر (پلی‌تکنیک) تهران یکشنبه ۲۷ بهمن به مناسبت چهلم سرنشینان هواپیمای اوکراینی و در اعتراض به سرکوب اعتراضات در آبان، ساقط شدن هواپیمای مسافربری توسط پدافند هوایی سپاه پاسداران و وضعیت فعلی کشور در محل دانشگاه تجمع کردند.

تجمع دانشجویان دانشگاه امیرکبیر (پلی‌تکنیک) تهران – یکشنبه ۲۷ آبان ۹۸

 در آستانه برگزاری انتخابات مجلس در ایران و تمرکز خبرگزاری‌های داخلی بر جدال قدرت جناح‌ها برسر تصاحب کرسی‌های مجلس، اخبار و تصاویر منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی از تجمع اعتراضی دانشجویان در دانشگاه پلی‌تکنیک تهران خبر می‌دهند.

در برخی تصاویر حراست دانشگاه و لباس‌شخصی‌ها با حمله به دانشجویان معترض سعی کردن دانشجویان را پراکنده کنند.

دانشجویان دست‌نوشته‌هایی در حمایت از ندا ناجی، نرگس محمدی و نسرین ستوده،  فعالان زندانی، بهاره هدایت، فعال بازداشتی و همچنین در اعتراض تحمیل فضای انتخاباتی و بی‌توجهی به وضعیت معیشتی مردم به همراه داشتند.

تشکل‌های اسلامی دانشجویان متحد در توئیتر خود نوشت که دانشجویان دانشگاه امیر کبیر در اعتراض به «حوادث آبان، سقوط هواپیما و وضعیت فعلی کشور» تجمع کرده اند.

اعتراض دانشجویان پلی‌تکینک با شعارهای «میزان رنج ملت است»، «مردم درگیر فقرند، اینا تو فکر رای‌اند»، «به من نگو فتنه‌گر، فتنه تویی ستمگر»، «حکومت نظامی نمی‌خوایم، نمی‌خوایم»، «دانشجو می‌میرد، ذلت نمی‌پذیرد» همراه بود.

برخی از گزارش‌ها از ادامه این تجمع خبر داده‌اند.


در همین زمینه:

شعار در برابر پلی‌تکنیک: مرگ بر این ولایت، این همه سال جنایت

Share