Share

تیراندازی در شهر هاناو (Hanau) در آلمان به مرگ ۱۱ تن انجامید. پلیس می‌گوید: جسد مظنون احتمالی را در خانه‌اش پیدا کرده است. او یک نوشته از خودش به جای گذاشته است. روزنامه «بیلد» نوشته است که فرد مهاجم دارای گرایش «راست افراطی» و ضد مهاجر بود.

پلیس در هاناو خیابان‌های منتهی به محل تیراندازی را مسدود کرد. عکس: شبکه اجتماعی توییتر

مقامات پلیس هاناو در جنوب غربی آلمان شامگاه چهارشنبه ۱۹ فوریه/ ۳۰ بهمن از تیراندازی به یک کافه قلیان و یک کیوسک خبر دادند.

به گزارش رسانه‌های آلمان نخستین تیراندازی ساعت ۲۲ شامگاه در مرکز شهر هاناو رخ داد. مهاجم یا مهاجمان که هنوز هویت و انگیزه آنها فاش نشده، به یک کافه قلیان شلیک کردند.  به فاصله کوتاهی پس از آن صدای شلیک در چهارشنبه رخ داد و به فاصله کوتاهی پس از آن صدای شلیک گلوله در منطقه «کِسل» هاناو شنیده شد. مهاجم یا مهاجمان این بار یک کافه کیوسک را هدف قرار گرفتند.

پلیس گفته است که جسد ۱۱ تن از جمله مظنون احتمالی را پیدا کرده است و شمار زیادی زخمی شده‌اند. سخنگوی دولت ایالتی صبح پنجشنبه ۲۰ فوریه/ ۱ اسفند گفت که از نظر مردم هاناو  یک جنایت هولناک رخ داده است. اشتفان زایبرت با خانواده کشته شدگان هم ابراز همدردی کرد.

در حالی که پلیس پیش از این گفته بود انگیزه مهاجم نامشخص است، روزنامه «بیلد» آلمان بخشی از نوشته مهاجم که در محل زندگیش پیدا شد را فاش کرده است. او که هویتش «توبیس.ر» اعلام شده، نوشته است: مردمان مشخصی باید کشته شوند تا مهاجران بیشتری به آلمان نیایند.

کلاوس کامینسکی، شهردار هاناو هم گفت که از خشونت «شوکه شده است». او اتفاق رخ داده را «یک شب وحشتناک» دانست که «مطمئنا برای مدت طولانی در خاطرات باقی خواهد ماند».

هاناو با نزدیک به ۱۰۰ هزار نفر جمعیت، در جنوب غرب آلمان،  در ایالت هسن واقع شده است.

Share