Share

شیوع کروناویروس جدید که از قم آغاز شد، اکنون به نواحی دوردست ایران هم سرایت پیدا کرده است. در ایرانشهر ٣۵ مورد مشکوک و ۲ مورد تایید شده، در لرستان ۲ مورد و در خوزستان ۳ مورد تأیید شده به ثبت رسید. هرمزگان از نظر حساسیت بالای بیماری در حالت نیمه‌قرمز قرار گرفت.

استان‌های درگیر کرونا در ایران (خبرگزاری ایسنا)

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی ایرانشهر  چهارشنبه ۷ اسفند در مصاحبه با خبرگزاری ایرنا گفت: «هم‌اینک ٣۵ بیمار مشکوک در حوزه این دانشگاه بستری هستند که آزمایش ۲ نفر به ویروس کرونا مثبت اعلام شده است.»

 دکتر محمد مهران امینی فرد در ادامه این مصاحبه توصیه کرد که با توجه به محرومیت استان سیستان و بلوچستان، شهروندان باید بیش‌ از پیش توصیه‌های ایمنی و بهداشتی را رعایت کنند.

محمدرضا نیکبخت، رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان نیز در مصاحبه با خبرگزاری مهر اعلام کرد دو تن از شهروندان این استان در شهرهای خرم‌آباد و بروجرد به کروناویروس جدید مبتلا شده‌اند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان نیز از شناسایی ۲۳ مورد مشکوک به کرونا در استان خبر داد و گفت: آزمایش‌های اولیه بر روی این بیماران انجام شده و منتظر اعلام نتیجه هستیم.

دکتر حسین فرشیدی روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران گفت  ۲ مورد از موارد مشکوک به ابتلا به کووید ۱۹ مثبت بوده که از آن میان یکی از آنها مبتلایان درگذشته و وضع سلامت بیمار دوم رو به بهبود است.

به گفته این مقام مسئول اکنون هرمزگان از نظر حساسیت بالای بیماری در حالت نیمه قرمز قرار دارد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: «با توجه به ورود شمار بالای مسافر به استان در روزهای اخیر، مقرر شده در مبادی ورودی همه شهرهای استان، راه آهن و فرودگاه‌ها، به ویژه در بندرعباس و جزایر، کنترل اولیه مسافران صورت گیرد تا درصورت ابتلای فردی به ویروس کرونا، شخص به قرنطینه منتقل شود.»

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با اشاره به ابتلای سه خوزستانی به کروناویروس جدید، از مرگ یکی از این بیماران خبر داد.

دکتر فرهاد ابول‌نژادیان در گفت‌وگو با ایسنا گفت: «تا پیش از ظهر امروز (۷ اسفند) ابتلای سه خوزستانی از اهواز، اندیمشک و هندیجان به کروناویروس تایید شده است.»

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز در ادامه این مصاحبه اعلام کرد بیمار اندیمشکی مبتلا به کروناویروس فوت کرده است.

دکتر فرهاد ابول‌نژادیان گفت: «در حال حاضر ۲۳ مورد مشکوک به کروناویروس در خوزستان وجود دارد که آزمایش‌های لازم از این بیماران اخذ شده و منتظر جواب آزمایش‌ها هستیم. این بیماران اکنون در قرنطینه هستند.»

کیانوش جهانپور، رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت بعد از ظهر چهارشنبه ۷ اسفند در محل ساختمان وزارت بهداشت، تازه‌ترین آمار و گزارش‌های مربوط به موارد ابتلا به کرونا ویروس جدید در ایران را اعلام کرد. به گفته این مقام مسئول تاکنون ۱۳۹نفر به طور قطعی به بیماری کووید ۱۹ مبتلا شده‌اند.

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت اعلام کرد که تاکنون ۱۹ نفر در ایران در اثر ابتلا به کووید ۱۹ جان خود را از دست داده‌اند. نرجس خانعلی‌زاده، پرستار ۲۵ ساله بخش اورژانس بیمارستان میلاد لاهیجان که سر کار از حال رفته بود، درگذشت. وزارت بهداشت اما هنوز ابتلای او به کرونا را به رسمیت نشناخته است.

بیشتر بخوانید:

کرونا امنیتی شد: روحانی دستور داد ایران به روال عادی بازگردد

Share