Share

آتش‌سوزی رخ داده در محوطه یک درمانگاه در بندرعباس شامگاه نهم اسفند ماه در مدتی کوتاه بعد از وقوع، توسط نیروهای آتش‌نشانی اطفا شده است.

خبرگزاری فارس: شایعه بی‌پایه و اساس نگهداری چند بیمار کرونایی در یک درمانگاه در شهرک توحید بندرعباس موجب تحریک برخی افراد ساکن در این محله و آتش ‌زدن درمانگاه این شهرک شد

این گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) از آتش‌سوزی درمانگاه شهرک توحید بندرعباس است که عکس‌ها و فیلم‌های منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی نشان می‌دهند گروهی از مردم در وقوع آن نقش داشته‌اند.

در یک ویدئوی منتشر شده در ارتباط به این آتش‌سوزی، راوی می‌گوید:

«درمانگاه را آتش زده‌اند. مریض کرونایی از قم آورده‌اند. ۱۰ نفر بودند … مردم تجمع …درمانگاه کامل زدند آتش … مریض هم داخلش …»

خبرگزاری فارس اما گزارش کرده است که «شایعه بی‌پایه و اساس» نگهداری چند بیمار کرونایی در یک درمانگاه در شهرک توحید بندرعباس موجب تحریک برخی افراد ساکن در این محله و آتش ‌زدن درمانگاه این شهرک شد.

این گزارش هم تأکید می‌کند که عوامل پلیس و آتش‌نشانی بلافاصله در محل وقوع آتش‌سوزی حاضر شده و ضمن دعوت مردم به آرامش، آتش رخ داده در محوطه درمانگاه را اطفا کردند.

استان هرمزگان از نظر شیوع کرونا در حالت نیمه ‌قرمز قرار گرفته است.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان هرمزگان اما با رد شایعات مبنی بر قرنطینه کردن بیماران کرونایی یا افراد مشکوک در درمانگاه‌های ۱۶ ساعته به خبرگزاری ایسنا گفت:

«شهروندان به شایعات در فضای مجازی توجه نکنند و ستاد مقابله با بیماری کرونا نیز تمامی تدابیر لازم در این زمینه را اندیشیده است.»

فاطمه نوروزیان روز جمعه ۹ اسفند هم گفت:

«از یک هفته گذشته تاکنون ۱۶۱ نفر با علائم بیماری تنفسی در بیمارستان‌های استان بستری و از این شمار ۵۰ مورد مشکوک به بیماری کرونا هستند.»

او از مردم خواست با مشاهده علائمی مانند سرفه خشک، تب و تنگی نفس با مرکز مشاوره پزشکی با شماره ۱۹۰ داخلی ۹ تماس بگیرند تا در صورت نیاز به مراکزدرمانی معرفی شوند.

نوروزیان همچنین از مردم خواست از حضور در مکان‌های عمومی و سفرهای غیر ضروری خودداری کنند:

«با توجه به تدابیر اندیشیده شده مراکز درمانی منتخب برای مراجعه مردم در سطح استان هرمزگان و شهر بندرعباس در نظر گرفته شده است.»

به گفته فاطمنه نوروزیان، افراد دارای علائم حاد تنفسی برای ویزیت و تشخیص به موقع بیماری توسط پزشک به این مراکز مراجعه می‌کنند و سپس برای ادامه روند درمانی و بستری به بیمارستان شهید محمدی بندرعباس ارجاع داده می شوند:

«همچنین بخش ویژه بیماران تنفسی حاد همزمان با شیوع ویروس کرونا در برخی از استان‌های کشور و استان هرمزگان در ساختمان شفا (ساختمان سوختگی) مجتمع آموزشی-پژوهشی درمانی پیامبر اعظم بندرعباس آغاز به کار کرده است.»

به گزارش ایسنا، دانشگاه علوم پزشکی استان هرمزگان برای پیشگیری از ازدحام و شلوغی در مراکز درمانی و ارائه خدمات سریع بهداشتی به مردم، سه مرکز پذیرش بیماران مشکوک به کرونا را در بندرعباس راه‌اندازی کرده است که پس از تشخیص جهت بستری به بیمارستان «شهید محمدی» بندرعباس منتقل می‌شوند.

مهم‌ترین راه پیشگیری از ابتلا به کرونا شستن مداوم دست‌ها است. (قاعده ۲۰۲۰: شستشوی دست ۲۰ بار در روز، هر بار ۲۰ ثانیه با آب و صابون)


  • در همین زمینه

هرمزگان از نظر شیوع کرونا در حالت نیمه ‌قرمز قرار گرفت

Share