Share

سارا حکمتی،  خواهر امیر حکمتی، عضو سابق نیروی تفنگداران دریایی ایالات متحده که اکنون در ایران زندانی است گفت از این سخن محمود احمدی‌نژاد که اطلاعی از وضعیت برادر او ندارد، نگران و شوکه شده است.

 

به گزارش نشریه آمریکایی دیترویت فری، سارا حکمتی گفت که این "غیرممکن" است احمدی‌نژاد چیزی درباره امیر حکمتی نداند.

 

امیر حکمتی که برای ملاقات با مادربزرگ خود به ایران سفر کرده بود از ماه اوت ۲۰۱۱ به اتهام جاسوسی برای سازمان سیا در ایران بازداشت است. دادگاه ایران نخست او را به اعدام محکوم کرد اما این حکم توسط دیوان عالی کشور نقض شد. با این حال هنوز زمان دادگاه تجدیدنظر او مشخص نیست.

 

ایالات متحده بارها این اتهام را که امیر حکمتی جاسوس سازمان سیا بوده، رد کرده است.

 

خواهر امیر حکمتی گفت: "من خیلی نگرانم چرا که تمام این مدت فکر می‌کردم از طریق مجاری دیپلماتیک این ماجرا را حل می‌کنیم."

 

محمود احمدی‌نژاد در نیویورک در پاسخ به سئوالی درباره امیر حکمتی گفت: "قوه قضائیه در ایران مستقل از دولت من است و به من ارتباطی ندارد

او در ادامه گفت با این وجود فشار برای آزادی امیر حکمتی ادامه خواهد یافت.

 

احمدی‌نژاد که به‌منظور سخنرانی در مجمع عمومی سازمان ملل متحد به نیویورک سفر کرده است، روز سه‌شنبه، ۲۴ سپتامبر (چهار مهر) با خبرگزاری آسوشیتدپرس مصاحبه کرد.

 

او در پاسخ به سئوالی درباره امیر حکمتی گفت: "قوه قضائیه در ایران مستقل از دولت من است و به من ارتباطی ندارد."

 

خانواده امیر حکمتی قصد دارند که از فرصت به دست آمده استفاده کنند و از احمدی‌نژاد بخواهند که زمینه آزادی او را فراهم آورد.

 

سارا حکمتی گفت، سخنان رئیس جمهوری ایران خود توضیح دهنده این سئوال است که چرا خانواده امیر حکمتی می‌خواهند اطلاعات بیشتری درباره وضعیت او داشته باشند.

 

او افزود: "حتی اگر هم این مسئله صحت داشته باشد، اکنون او در این‌باره اطلاعاتی دارد."

 

روز سه‌شنبه شورای روابط اسلامی آمریکا در میشیگان خواستار آزادی امیر حکمتی شد. این شورا پیش از این نیز با مقامات آمریکا در رابطه با دیگر زندانیان آمریکایی در ایران همکاری کرده بود.

 

 

Share