Share

مجلس ایران به دلیل اولویت شرایط اقتصادی، استیضاح محمد عباسی وزیر ورزش و جوانان را کنار گذاشت.

 

به گزارش منابع خبری ایران، امروز، یکشنبه ۱۶ مهرماه در جلسه علنی مجلس ایران که قرار بود به موضوع استیضاح محمد عباسی وزیر ورزش و جوانان رسیدگی شود، علی لاریجانی، رئیس مجلس اعلام کرد که تعداد امضاکنندگان استیضاح وزیر ورزش از حد نصاب کمتر شده و به همین دلیل این استیضاح منتفی است.

 

در جلسه امروز مجلس تعداد زیادی از نمایندگان در نامه‌ای به هیئت رئیسه مجلس امضای خود را در مورد استیضاح وزیر پس گرفته و تنها ۱۰ نفر بر استیضاح خود باقی ماندند. نامه استیضاح وزیر ورزش پیش از این ۴۲ امضا داشت.

 

علی لاریجانی گفت: "برخی آقایان به هیئت رئیسه مراجعه کرده و عنوان نمودند که به دلیل شرایط اقتصادی کشور می‌خواهند استیضاح را پس بگیرند. تلقی آنها این است که شرایط اقتصادی کشور ایجاب می‌کند که این موضوع اولویت‌دار نباشد."

 

علی لاریجانی: برخی آقایان به هیئت رئیسه مراجعه کرده و عنوان نمودند که به دلیل شرایط اقتصادی کشور می‌خواهند استیضاح را پس بگیرند

پس از آغاز جلسه و سخنرانی یکی از استیضاح‌کنندگان، امضاهای استیضاح کاهش یافت و استیضاح لغو شد.

 

این در حالی بود که در آغاز جلسه یک بار امضاها از حد نصاب کمتر شد اما بار دیگر به حد نصاب رسید و دوباره از امضاها کاسته شد.

 

حسن کامران نماینده مردم اصفهان به عنوان یکی از استیضاح‌کنندگان گفت در مدت پنج سال شاهد "این همه فشار برای پس گرفتن استیضاح" نبوده است.

 

با این حال محمد عباسی، وزیر ورزش و جوانان به‌همراه چند تن از مسئولان ورزشی در مجلس حضور یافت.

 

پس از آن‌که به‌خاطر پس گرفتن برخی امضاها استیضاح محمد عباسی منتفی شد، وی گفت: "با وجود این‌که این استیضاح منتفی شده است اما من نقایص و کمبودهای وزارتخانه را می پذیرم."

 

وی افزود: "برخی نمایندگان نباید طوری حرف بزنند که ذهن مردم نسبت به مسئولان خراب شود."

 

فروردین‌ماه امسال نیز طرح استیضاح عبدالرضا شیخ‌الاسلامی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به‌خاطر انتصاب سعید مرتضوی، متهم اصلی پرونده بازداشتگاه کهریزک به ریاست سازمان تأمین اجتماعی پس گرفته شد.

 

همچنین طرح استیضاح صادق خلیلیان، وزیر جهاد کشاوری، استیضاح رستم قاسمی، وزیر نفت، مهدی غضنفری، وزیر صنعت، معدن و تجارت، مرتضی حاجی‌ بابایی، وزیر آموزش و پرورش که پیش از این گفته می‌شد پیگیری خواهد شد، همچنان مسکوت مانده است.

 

مسئولان جمهوری اسلامی ایران با شدت تحریم‌ها علیه این کشور و وخیم‌تر شدن وضعیت اقتصادی تلاش دارند تا اختلافات موجود میان مجلس و دولت را تا حد امکان کاهش دهند.

 

 

Share