Share

معاون سینمایی وزیر ارشاد گفت پروژه سینمایی "لاله "حتماً انجام می‌شود.

 

جواد شمقدری، معاون سینمایی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران امروز یکشنبه ۱۶ مهر با بیان این مطلب به خبرگزاری مهر، گفت: "نمایندگان مجلس مخالفتی با این پروژه ندارد و تنها به‌خاطر یک سری گزارشات نگران شده بودند."

 

رئیس سازمان سینمایی افزود: "وقتی نمایندگان مسائل را از زبان من شنیدند، به‌نظر می‌رسید توجیه شدند."

 

فیلم سینمایی "لاله" که اسدالله نیک‌نژاد نگارش آن را برعهده داشته‌ داستان زندگی لاله صدیق، قهرمان اتومبیل‌رانی ایران را به تصویر می‌کشد. مسئولان فرهنگی جمهوری اسلامی فیلم "لاله" را محصولی علیه تبلیغات کشورهای غربی بر ضد ایران عنوان کرده‌اند که در آن قرار است بازیگرانی از هالیوود نیز شرکت کنند.

 

جواد شمقدری: وقتی نمایندگان مسائل را از زبان من شنیدند، به‌نظر می‌رسید توجیه شدند

علی‌رضا سبط ‌احمدی، تهیه‌کننده پروژه سینمایی "لاله" مهرماه سال جاری در این زمینه گفته بود: "با بازگشت اسدالله نیک‌نژاد (کارگردان فیلم) از آمریکا، ساخت این پروژه با‌‌ همان جدیت سابق ادامه خواهد داشت و اکنون در مرحله پایانی پیش‌تولید و انتخاب بازیگر قرار داریم."

 

وی افزوده بود: "به‌زودی کار تولید آغاز و فیلم سینمایی «لاله» به‌صورت رسمی کلید خواهد خورد."
سبط‌ احمدی از "برطرف شدن" برخی از نکات مورد مخالفت کمیسیون فرهنگی مجلس خبر داد و گفت: "هم‌اکنون مسئله‌ای با فیلمنامه مورد تأیید وجود ندارد و با همین فیلمنامه کار را آغاز خواهیم کرد."

 

همچنین به گزارش هنرآنلاین، تهیه‌کننده فیلم"لاله" شهریورماه سال جاری از گفت‌وگو با صد بازیگر برای حضور در این فیلم خبر داده و گفته بود: "فهرست بازیگران به‌زودی اعلام خواهد شد."

 

تهیه‌کننده فیلم میلیاردی"لاله" در حالی از آغاز تولید این فیلم خبر داده است که سعید رجبی فروتن، سخنگوی سازمان سینمایی پیش از این اعلام کرده بود مذاکرات نیک‌نژاد در آمریکا به سرانجام نرسیده و وی در حال مذاکره با کمپانی‌های اروپایی است.

 

از ‌آغاز انتشار زمزمه‌های ساخت پروژه چندین میلیاردی "لاله" اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس از جمله علی مطهری، بیژن نوباوه و محمد باقری نسبت به ساخت این فیلم واکنش نشان دادند و معتقد بودند که ساخت این فیلم در اولویت تولیدات سینمایی و فرهنگی کشور نیست.

 

با این وجود، جلیل عرفان‌منش، مشاور رئیس سازمان سینمایی که مسئولیت بازنویسی فیلمنامه "لاله" را بر عهده دارد شهریورماه سال جاری از بازنویسی فیلمنامه و اعمال نظرات کمیسیون فرهنگی مجلس بر فیلمنامه خبر داد.

 

پیش از این، جواد شمقدری در پاسخ به منتقدان هزینه‌های میلیاردی این فیلم گفته بود: "برای ساخت چنین پروژه‌ای در سطح بین‌المللی لازم بود از حضور بازیگران خارجی استفاده کنیم. وقتی هم که وارد عرصه بین‌المللی می‌شوید قطعأ یک صفر جلو بودجه‌تان می‌آید."

 

اسدالله نیک‌نژاد، کارگردان "لاله" که سال‌ها مقیم آمریکا بوده است، پیش از این، در سال ۱۳۶۵ سریال "پاییز صحرا" با بازی شهلا میربختیار را ساخت که در زمان پخش، به‌خاطر نوع آرایش و نوع پوشش این بازیگر جنجال‌های فراوانی به‌پا کرد تا جایی که مسئولان وقت صداوسیمای ایران، نظر آیت‌الله خمینی، رهبر انقلاب ایران را درباره آن جویا شدند.

 

 

Share