Share

به گفته فرمانده انتظامی صومعه‌سرا بیش از ۱۵۰ دختر و پسر در یک مهمانی شبانه دستگیر شدند که شش نفر از آن‌ها همچنان در بازداشت به‌سر می‌برند.

 

خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) امروز یکشنبه ۱۶ مهر گزارش داد، فریدون آقایی، فرمانده انتظامی صومعه‌سرا گفت: "به دنبال یک دعوت اینترنتی از دختران و پسران برای شرکت در یک پارتی شبانه در تالار عروسی پامچال صومعه‌سرا مؤموران انتظامی در ساعت ۱۱ شب روز ۱۲ مهرماه با حضور در این تالار، بیش از ۱۵۰ تن از دختران و پسرانی که بدون رعایت شئونات اسلامی در حال رقص و پایکوبی بودند را دستگیر و به مقر انتظامی صومعه‌سرا منتقل کردند."

 

وی افزود: "دختران و پسران بدون اطلاع خانواده‌های خود از سراسر گیلان و برخی از استان‌های دیگر در این پارتی شرکت کرده بودند."

 

آقایی با بیان این‌که تعداد زیادی از افراد یادشده با حکم ‌قضایی و تعهد کتبی به خانواده‌هایشان تحویل داده شدند افزود: "شش تن به همراه مدیر تالار بازداشت و زندانی شدند و تالار عروسی پامچال نیز پلمب شد."

 

بازداشت افراد در پارتی‌ها و مهمانی‌ها در جمهوری اسلامی ایران سابقه‌ای طولانی دارد و تقریبأ هر سال چندین خبر از بر هم زدن مهمانی‌ها توسط مأموران نیروی انتظامی و دستگیری افراد منتشر می‌شود

فرمانده انتظامی صومعه‌سرا همچنین خبر داد در این پارتی شبانه "مقادیری مشروبات الکلی و قرص‌های روان‌گردان" کشف و ضبط شده است.

 

به گفته مسئولان نیروی انتظامی ایران، برگزاری هر نوع مهمانی مختلط جرم است و پلیس با این‌گونه مجالس برخورد می‌کند.

 

بازداشت افراد در پارتی‌ها و مهمانی‌ها در جمهوری اسلامی ایران سابقه‌ای طولانی دارد و تقریبأ هر سال چندین خبر از بر هم زدن مهمانی‌ها توسط مأموران نیروی انتظامی و دستگیری افراد منتشر می‌شود. برخی از یورش‌های مأموران به این‌گونه مهمانی‌ها عواقبی بیش از دستگیری شرکت‌کنندگان نیز به همراه داشته است.

 

ناصر نجاریان، رئیس پلیس امنیت عمومی استان خراسان رضوی مهرماه سال گذشته از سقوط و مرگ آنی دختری جوان از طبقه ششم آپارتمانی در مشهد خبر داده بود که هنگام یورش مأموران نیروی انتظامی قصد فرار از آن آپارتمان داشت.

 

تارنمای روزنامه خراسان نیز دی‌ماه سال گذشته نوشت: "مأموران کلانتری ۲۰ مشهد، هفت مرد و دو زن را در یک پارتی شبانه واقع در یکی از مجتمع‌های مسکونی شهرک غرب مشهد دستگیر کردند. یکی از این افراد که قصد داشت از طریق راه پشت بام فرار کند دچار شکستگی استخوان دست شد.

 

در مردادماه سال ۸۷ نیز یکی از این حمله‌ها سبب سقوط یک دختر جوان از ساختمانی در محله الهیه تهران شد.

 

 

Share