Share

دو  روز پس از توقف طرح استیضاح وزیر ورزش و جوانان ایران در مجلس، نمایندگان پارلمان ایران طرح استیضاح یک وزیر دیگر دولت را به جریان انداختند.

 

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، علی ایران‌پور یکی از نمایندگان مجلس گفت: "طرح استیضاح صادق خلیلیان، وزیر جهاد کشاورزی با ۳۴ امضا تقدیم هیئت رئیسه مجلس شد."

 

بر پایه قوانین مجلس ایران طرح استیضاح وزیران باید دست‌کم از سوی ۱۰ نماینده مجلس امضا شده باشد. طرح استیضاح وزیر ورزش و جوانان ایران که روز یکشنبه ۱۶ مهر در مجلس در حال رسیدگی بود به دلیل اینکه تعداد امضاهای آن به کمتر از ۱۰ نفر کاهش پیدا کرد، منتفی شد.

 

مهم‌ترین علت استیضاح وزیر جهاد کشاورزی "نابسامانی در بازار کالاهای اساسی و نبود حمایت‌های لازم از کشاورزان" اعلام شده است.

 

مهم‌ترین علت استیضاح وزیر جهاد کشاورزی "نابسامانی در بازار کالاهای اساسی و نبود حمایت‌های لازم از کشاورزان" اعلام شده است

طرح استیضاح وزیر جهادکشاورزی ایران پیش از این نیز مطرح شده بود اما مسکوت ماند. این چهارمین بار است که طرح استیضاح صادق خلیلیان مطرح می‌شود.

 

به گفته ایران‌پور "با توجه به مشکلات به‌وجود آمده در حوزه محصولات کشاورزی و دامی و نابسامانی در بازار این کالاها، در ماه‌های اخیر تذکرات کتبی و شفاهی بسیاری از سوی نمایندگان به وزیر جهاد کشاورزی داده شده است."

 

این نماینده مجلس ایران گفت: "با توجه به تذکرات کتبی و شفاهی متعددی که از سوی نمایندگان طی ماه‌های اخیر به وزیر جهاد کشاورزی داده شده و نمایندگان نیز با بی‌اعتنایی وزیر روبه‌رو شده‌اند، بنابراین طرح استیضاح خلیلیان تقدیم هیئت رئیسه مجلس شده است."

 

برخی نمایندگان مجلس پیشتر "گرانی‌های اخیر، افزایش قیمت در بازار و ارقام غیر‌واقعی میان تولید و عرضه محصولات لبنی و کشاورزی" را از دلایل استیضاح وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرده بودند.

 

با این حال چندی پیش محمدسادات ابراهیمی، عضو هیئت رئیسه کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس گفته بود: "اکنون در اوضاعی هستیم که استیضاح وزیر جهاد کشاورزی به نفع کشور نیست و استیضاح تنها اوضاع را وخیم‌تر و بدتر می‌کند."

 

 

Share