Share

سام محمودی سرابی، روزنامه‌نگار در ایران به چهار سال حبس تعزیری، چهار سال حبس تعلیقی و ۱۰ سال ممنوعیت از فعالیت‌های مطبوعاتی محکوم شد.

 

به گزارش تارنمای ندای سبز آزادی، شیبانی، وکیل این روزنامه‌نگار گفت: "آقای محمودی سرابی پیشتر به اتهام اجتماع و تبانی بر علیه امنیت کشور، تبلیغ علیه نظام، نشر اکاذیب به‌قصد تشویش اذهان عمومی و توهین به رهبری در شعبه ۲۸ دادگاه عمومی و انقلاب تهران به ریاست قاضی صلواتی به چهار سال زندان تعزیری، چهار سال زندان تعلیقی و ۱۰ سال ممنوعیت از کلیه فعالیت‌های مطبوعاتی محکوم شده بود."

 

حکم این روزنامه‌نگار سرانجام پس از ارجاع به دادگاه تجدیدنظر تأیید و به شعبه اجرای احکام زندان اوین ابلاغ شده است.

 

سام محمودی سرابی که از ۱۰ اسفند ۱۳۸۹ بازداشت شده بود، ۲۲ مرداد ۱۳۹۰ از زندان آزاد شد.

 

سام محمودی سرابی در مدتی که در زندان بود از ملاقات حضوری محروم بود و تنها چند بار توانسته با خانواده‌اش تماس تلفنی بگیرد

این روزنامه‌نگار در مدتی که در زندان بود از ملاقات حضوری محروم بود و تنها چند بار توانسته با خانواده‌اش تماس تلفنی بگیرد.

 

وی پیش از این هم در زمستان ۱۳۸۸ به مدت ۴۴ روز زندانی بود و پس از آنکه درباره‌ سرودن شعر اعتراف‌ برای زندانیان دربند (محمدعلی ابطحی، محمد عطریانفر) و نوشتن نامه‌ سرگشاده‌ای برای میرحسین موسوی مورد بازجویی قرار گرفت، ۲۱ بهمن آزاد شد.

 

پس از انتخابات بحث‌برانگیز ریاست‌جمهوری ایران در سال ۱۳۸۸، ده‌ها خبرنگار و روزنامه‌نگار در ایران بازداشت شدند.

 

بنا به گزارش مخالفان حکومت ایران در دو سال گذشته ۱۰۸ روزنامه‌نگار در ایران بازداشت شده‌اند که شماری از آن‌ها پس از مدتی آزاد شدند اما برخی دیگر هنوز در زندان به‌سر می‌برند.

 

سازمان گزارشگران بدون مرز از ایران به‌عنوان "بزرگ‌ترین" زندان روزنامه‌نگاران در خاورمیانه نام می‌برد.

 

 

Share