Share

تارنمای مجله اشپیگل آلمان نوشته بر اساس مدارکی که به‌دست آورده است سپاه پاسداران ایران در صدد است با ایجاد تصادفی برای یک نفتکش در تنگه هرمز این تنگه را ببندد و در خلیج فارس فاجعه‌ای زیست‌محیطی ایجاد کنند.

تارنمای مجله اشپیگل که این خبر را امروز، یکشنبه ۱۴ اکتبر (۲۳ مهرماه) منتشر کرده، نوشته است این اقدام ایران به‌عنوان اقدامی تلافی‌جویانه علیه تحریم‌های کشورهای غربی صورت می‌گیرد.

 

به نوشته اشپیگل آنلاین بر اساس یافته‌های سازمان‌های امنیتی کشورهای غربی، محمدعلی جعفری، فرمانده کل سپاه پاسداران به‌همراه علی فدوی، فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران نقشه این خرابکاری را چیده‌‌اند.

 

بنا به این گزارش خرابکاری سپاه پاسداران در تنگه هرمز با نام مستعار "آب گل‌آلود" خواهد بود و از آن به‌عنوان عملیاتی "خیلی محرمانه" یاد شده است.

 

گیدو وستروله، وزیر امور خارجه آلمان: ایران در ماه‌های اخیر در هیچ‌کدام از مسائل مهم مورد مناقشه حرکتی از خود نشان نداده است

بدین ترتیب راه آبی نفتکش‌ها در تنگه هرمز بسته خواهد شد و ایران از این طریق کشورهای عربی را که دشمن خود می‌داند نیز "مجازات" خواهد کرد.

 

اشپیگل نوشته است این نقشه مخفیانه سپاه پاسداران هم‌اکنون در دست آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی است و اوست که باید در نهایت دستور انجام آن را صادر کند.

 

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران اکنون نه تنها بازوی نظامی حکومت ایران به‌شمار می‌رود بلکه نیروی قدرتمند اقتصادی کشور نیز محسوب می‌شود و در واقع دولتی است در دل دولت کنونی ایران.

 

آیت‌الله خامنه‌ای روز گذشته شنبه ۲۲ مهرماه، در چهارچوب سفر خود به استان خراسان شمالی در سخنرانی خود در شهر اسفراین بار دیگر بر ایستادگی در برابر غرب تأکید کرد و گفت نباید از حرکت‌های "دشمنان" غافل بود.

 

در همین حال گیدو وستروله، وزیر امور خارجه آلمان، امروز در برلین بر تشدید تحریم‌ها علیه ایران تأکید کرد و گفت: "ایران در ماه‌های اخیر در هیچ‌کدام از مسائل مهم مورد مناقشه حرکتی از خود نشان نداده است."

 

فردا (دوشنبه) وزیران امور خارجه اتحادیه اروپا در لوکزامبورگ، در رابطه با تشدید تحریم‌ها علیه ایران مذاکره خواهند کرد.

 

هنوز از جزئیات تحریم‌های جدید اطلاعی در دست نیست اما گفته می‌شود اتحادیه اروپا واردات گاز ایران را ممنوع خواهد کرد.

 

وستروله همچنین گفت تحریم‌های بیشتر منافاتی با مذاکره ندارد اما لازم است مذاکرات با هدف روشن برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح‌های هسته‌ای به پیش برده شود.

 

کشورهای غربی معتقدند که جمهوری اسلامی ایران تحت پوشش برنامه هسته‌ای خود در راه دستیابی به سلاح هسته‌ای تلاش می‌کند اما ایران این موضوع را رد کرده و می‌گوید برنامه هسته‌ای این کشور در راه مقاصد صلح‌آمیز است.

 

 

Share