Share

علی شیرازی، نماینده ولی فقیه در سپاه قدس ادعا کرد همه‌گیری کرونا در جهان جنگ بیولوژیکی است که آمریکا علیه ایران و چین به راه انداخته اما در پایان به نفع ایران تمام می‌شود.

علی شیرازی، نماینده ولی فقیه در سپاه قدس

علی شیرازی، نماینده ولی فقیه در سپاه قدس دوشنبه ۱۸ فروردین با انتشار یادداشت مطولی با عنوان با عنوان «جنگ بیولوژیک استکبار؛ به ضرر ایران یا آمریکا؟» آمریکا را به راه‌اندازی جنگ بیولوژیک متهم کرد. شیرازی در بخشی از این یادداشت بدون ارائه هیچگونه مدرک مستدلی نوشت:

« ویروس کرونا در حقیقت جنگی بیولوژیک علیه چین و جمهوری اسلامی ایران است. هدف تضعیف روحیه‌ مردم ایران یا شکست نظام اسلامی است. گرچه ما معتقدیم این جنگ نیز مثل سایر جنگ‌هایی که علیه ایران اسلامی و جبهه‌ مقاومت شکل پذیرفت، پایان‌اش با توسعه‌ قدرت و عظمت جمهوری اسلامی ایران مواجه می‌شود.»

 نخستین بار علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی شنبه ۳ فروردین طی سخنانی که از صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران پخش شد ادعا کرد که ویروس کرونا در آمریکا ساخته شده و احتمال داد که ممکن است آمریکا در صدد ارسال دارویی برای «گسترش بیشتر بیماری» یا «ماندگار شدن ویروس» باشد. خامنه‌ای حتی این ادعا را مطرح کرد که ممکن است نوعی از ویروس کرونا صرفاً برای ایران ساخته شده باشد. رهبر جمهوری اسلامی در فرازی از این سخنان با تکیه بر قسمتی از آیه ۱۱۲ سوره‌ انعام به احتمال همکاری جن و انس در شیوع کرونا در ایران هم اشاره کرد:

«هم دشمنان جنی هم دشمنان انسی وجود دارند و اینها به هم کمک هم می‌کنند، سیستم‌های اطلاعاتی خیلی از کشورها علیه ما با همدیگر همکاری می‌کنند.»

تا یک ماه قبل از آن تاریخ خامنه‌ای در سخنانی که به مناسبت پایان رأی‌گیری در انتخابات مجلس شورای اسلامی ایراد کرد حتی منکر همه‌گیری کرونا در ایران شد. انکار تا ۸ اسفند که کشته‌ها در قم چنان افزایش یافت که دیگر جایی برای انکار باقی نمی گذاشت ادامه یافت.

آیت‌الله سید محمد مهدی میرباقری، عضو مجلس خبرگان رهبری طی سخنانی که چکیده و خلاصه‌ای از آن چهارشنبه ۱۳ فروردین در خبرگزاری امنیتی فارس منتشر شد احتمال داد که همه‌گیری جهانی کرونا در پشت صحنه هدف «جدی و مهمی» را دنبال می‌کند و آن هم عبور دادن جامعه بین‌المللی از وضعیت کنونی به نظم تازه‌ای است.

تا دوشنبه ۶ آوریل/ ۱۸ فروردین در ایالات متحده آمریکا بیش از ۳۳۶ هزار ابتلای قطعی به کووید ۱۹ شناسایی شده و تاکنون ۹۶۲۰ نفر هم در آن کشور جان خود را در اثر ابتلا به کووید ۱۹ از دست داده‌اند.

بیشتر بخوانید:

عضو خبرگان رهبری: نیروهای آتش به اختیار برای مقابله با جن و انس وارد عمل شوند

Share