Share

محمود احمدی‌نژاد، رئیس‌جمهور ایران در نامه‌ای به آیت‌الله صادق لاریجانی، رئیس قوه قضائیه خواهان بازدید از زندان اوین شد.

 

به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران (ایرنا)، احمدی‌نژاد در این نامه نوشته است: "اطلاع دارید که بازدید اینجانب از زندان اوین برای روز دوشنبه ۱۷/۰۷/۹۱ برنامه‌ریزی و روز یکشنبه ۱۶/۰۷/۹۱ از طریق وزیر محترم دادگستری به آن قوه محترم اعلام گردید. پس از ساعتی ایشان اعلام کردند که مسئولین قوه قضائیه می‌خواهند که این بازدید به روزهای آینده موکول گردد."

 

وی خطاب به آیت‌الله لاریجانی افزوده است: "دستور فرمایید در اسرع وقت هماهنگی لازم جهت این بازدید معمول گردد. "

 

یک روز پیش از اینکه محمود احمدی‌نژاد این نامه را به آیت‌الله لاریجانی بنویسد، علی رازینی، معاون حقوقی قوه قضائیه ایران گفته بود: "مگر روسای جمهور قبلی زندان می‌رفتند؟"

 

احمدی‌نژاد پس از آنکه علی‌اکبر جوانفکر، مشاوری رسانه‌ای و مدیر عامل خبرگزاری دولتی ایرنا به اتهام "توهین به رهبر ایران"‌برای گذراندن یک سال حبس، به زنندان اوین منتقل شد؛ درخواست بازدید از زندان اوین را مطرح کرد.

وی گفته است: "جای رئیس‌جمهور قوه مجریه است و باید کارهای اجرایی را انجام دهد. زندان‌های کشور نیز زیر مجموعه قوه قضائیه است و هرکس باید کار خود را انجام دهد. "

 

علی رازینی گفت رئیس قوه قضائیه مخالف بازدید احمدی‌نژاد از زندان اوین نیست، اما "هر موضوعی باید دارای ضابطه و قانون باشد. "

 

به گفته وی"اگر کسی می‌خواهد از زندان بازدید کند، باید قواعد آن را هم رعایت کند چرا که زندان مقرراتی دارد."

 

احمدی‌نژاد پس از آنکه علی‌اکبر جوانفکر، مشاوری رسانه‌ای و مدیرعامل خبرگزاری دولتی ایرنا به اتهام "توهین به رهبر ایران" ‌برای گذراندن یک سال حبس، به زندان اوین منتقل شد، درخواست بازدید از زندان اوین را مطرح کرد.

 

هفته گذشته نیز غلامحسین محسنی اژه‌ای، سخنگوی قوه قضائیه در واکنش به بازدید احتمالی احمدی‌‌نژاد از زندان اوین برای ملاقات با علی‌اکبر جوانفکر گفت: "سازمان زندان‌ها ضوابط و مقررات دارد و زندان دارای بازداشتگاه موقت و دائمی است."

 

به گفته اژه‌ای، "آن‌هایی که بازداشت موقت هستند حتماً باید با قاضی پرونده هماهنگ شود و حتی مقامات قوه قضائیه هم نمی‌توانند با این افراد ملاقات داشته باشند. در ضمن زندان ساعت خواب و بازدید و ملاقات دارد و باید هماهنگ شود."

Share