Share

به گزارش خبرگزاری رویترز، شینزو آبه، نخست‌وزیر ژاپن و دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در دو نشست خبری جداگانه اعلام کردند که از حال و روز کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی بی‌خبر نیستند و تحولات شبه‌جزیره کره را به دقت زیر نطر دارند.

کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی

هفته گذشته یک رسانه کره جنوبی ادعا کرد که وضع جسمانی کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی بعد از جراحی قلب رو به وخامت گذاشته است. از آن پس گمانه‌زنی‌هایی درباره کیم و جانشین احتمالی او و ثبات کره شمالی در صورت درگذشت او در رسانه‌ها و محافل سیاسی جهان درگرفت.

برخی رسانه‌های ژاپن شنبه هفته قبل به نقل از تیم معالجه‌کننده کیم جونگ اون اعلام کردند که نخستین جراحی قلب رهبر کره شمالی ناموفق بود.

شینزو آبه، نخست‌وزیر ژاپن سه‌شنبه ۲۸ آوریل طی سخنانی که در پارلمان ژاپن ایراد کرد گفت از گزارش‌ها درباره وضعیت جسمانی کیم اطلاع دارد.

آبه بدون آنکه جزئیات بیشتری از حال رهبر کره شمالی ارائه دهد، گفت تحولات در‌این‌باره را به دقت دنبال می‌کند.

 منابع آمریکایی هم شامگاه شنبه اعلام کردند برخی تحرکات موشکی و استقرار قطار ویژه رهبر کره شمالی در یک ایستگاه راه آهن نزدیک «ونسان» یکی از اقامتگاه‌های کیم را مشاهده کرده‌اند.

  دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا شامگاه گذشته در یک نشست خبری در کاخ سفید گفت:

«از شرایط کیم خبر دارم اما نمی‌توانم درباره‌اش صحبت کنم. امیدوارم که حالش خوب باشد. من تقریبا می‌دانم اوضاعش چطور است. خواهیم دید که چه خواهد شد.»

بیشتر بخوانید:

رسانه‌های کره جنوبی: وضعیت جسمانی رهبر کره شمالی وخیم است

Share