Share

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز روز شنبه ۱۳ اردیبهشت ‌ماه با اشاره به روند افزایشی بیماری کووید-۱۹ در استان خوزستان، از تعطیل شدن دوباره کسب و کارها و اعمال ضوابط سختگیرانه و جدی‌تر در سطح این استان خبر داده است.

عکس از آرشیو

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، علی احسان‌پور در خصوص تصمیمات مطرح شده در جلسه مشترک قرارگاه دانشگاهی کرونا در اهواز در بامداد روز جمعه ۱۲ اردیبهشت ‌ماه، گفت با توجه به پیش‌بینی «انفجار بیماری» در روزهای آتی در صورت تداوم وضع فعلی که در جامعه شاهد آن هستیم، راهکارهای عملیاتی جدیدی برای افزایش خدمات بهداشتی و درمانی مطرح و برای اجرا در سطح استان ابلاغ شد.

به‌ گفته ‌احسان‌پور در حال حاضر ۴۰۲ بیمار کرونایی در مراکز بیمارستانی خوزستان تحت درمان هستند و تاکنون دو هزار و ۳۱۱ بیمار دیگر پس از دریافت خدمات درمانی از بیمارستان‌های استان خوزستان ترخیص شده‌اند.

اوج‌گیری و احتمال تعطیل شدن کسب و کارها در استان خوزستان در حالی است که علی‌رغم هشدار پزشکان، رضا نجاتی، سخنگوی ستاد مدیریت بیماری کووید-۱۹ در این استان دستور بازگشائی پاساژها و بازارهای سربسته در اهواز و دیگر شهر‌های استان را از روز اول اردیبهشت‌ صادر کرده بود.

این مقام مسئول همچنین از بازگشائی پارک‌ها و بوستان در اهواز خبر داده و اعلام کرده بود پیاده‌روی در پارک‌ها بلامانع است.

از سوی دیگر، محمد علوی، سرپرست معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز روز ۱۱ اردیبهشت ‌ماه از وجود پاتوق‌های متعدد معتادان متجاهر در این استان خبر داده و گفته بود قرار است طرح غربالگری این معتادان با مراجعه نیروهای بهداشتی به این پاتوق‌ها به ‌زودی در دستور کار قرار گیرد.

این گفته‌های سرپرست معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز در حالی بیان می‌شود که صادق کریمی کیا، مدیرکل اجتماعی و فرهنگی استانداری خوزستان، پیش‌تر از حضور معتادان متجاهر در سطح کلان‌شهر اهواز به ‌عنوان یکی از مشکلات اساسی این کلان‌شهر یاد کرده بود.

پیش از این و در اواخر فروردین ‌ماه، حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران در جلسه رؤسای کمیته‌های ستاد مدیریت و مقابله با کرونا، روند شیوع این ویروس در تمام استان‌های کشور را «نزولی» توصیف کرده و گفته بود دستگاه‌های ذیربط می‌توانند بر اساس برآوردهای انجام شده، شرایط مد نظر برای بازفعالیت کسب و کارهای با «ریسک متوسط» را برای تصویب به ستاد ملی مقابله با کرونا ارائه کنند.

روحانی در این جلسه گفته بود:

«لازم می‌دانم از ملت فهیم و بزرگ ایران تشکر کنم به خاطر این که از ۲۳ فروردین کسب و کارهای آنهایی که کم ریسک بود در استان‌های مختلف شروع به فعالیت کردند و در تهران از دیروز این فعالیت شروع شد.»

  • بیشتر بخوانید

روحانی: استان‌ها گوش‌به‌فرمان تهران باشند؛ قرنطینه وجود ندارد

Share