Share

جعفر عظیم‌زاده، دبیر هیات مدیره اتحادیه آزاد کارگران ایران که از بهمن ۱۳۹۷ زندانی است دوباره به دادگاه احضار شده است. او اعلام کرد از حضور در دادگاه فرمایشی خودداری می‌کند.

جعفر عظیم‌زاده- عکس از آرشیو

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران دادگاه انقلاب شامگاه شنبه ۱۳ اردیبهشت جعفر عظیم‌زاده را به دادسرای ناحیه ۳۳ اوین در شعبه دوم بازپرسی دادگاه انقلاب احضار کرد. این زندانی صبح امروز در یک نامه‌ رسمی این دادگاه و بازپرسی را «کاملاً فرمایشی» خواند که «با هدف پرونده‌سازی» تشکیل می‌شود و اعلام کرد از شرکت در آن خودداری [می‌کنم] و انصراف می‌دهم».

براساس این ابلاغیه عظیم‌زاده باید صبح امروز، یکشنبه ۱۴ اردیبهشت، در دادگاه حاضر می‌شد.

دادگاه انقلاب اردیبهشت ۱۳۹۳ عظیم‌زاده را به شش سال زندان محکوم کرده است. او تیر ۱۳۹۵ پس از بیش از دو ماه اعتصاب به صورت موقت آزاد شد اما ۹ بهمن ۱۳۹۷ دوباره دستگیر و برای گذراندان دوره محکومیت به زندان اوین منتقل شد.

اتحادیه آزاد کارگران پرونده‌سازی جدید علیه عظیم‌زاده را «تنها از سر دشمنی آشکار نهادهای امنیتی و قضایی حکومت» دانست و نوشت: تمامی این اقدامات حکومت در راستای سرکوب و اعمال فشار گسترده بر کارگران و رهبران جنبش کارگری به قصد بالا بردن هزینه  فعالیتهای صنفی و مطالباتی صورت می‌گیرد. حکومت خوب می‌داند که با تحمیل بی‌سابقه‌ترین تعرضات معیشتی به جامعه و غرق نمودن کارگران در گرداب فقر و گرسنگی و با تصویب حقارت‌بار حداقل مزد چندین برابر زیر خط فقر، در سال پیشِ رو قطعاً با عروج اعتراضات و اعتصابات کارگری و خیزش‌های گسترده توده‌ای علیه فقر  فلاکت روبرو خواهد بود. از این‌رو می‌خواهد تا با سرکوب و اعمال فشار و زندانی کردن رهبران و پیشروان مؤثر جنبش کارگری از هم اینک به مقابله گسترده با تلاطمات اجتماعی پیش رو برخیزد».

این تشکل کارگری خواستار «آزادی فوری و بی قید و شرط» عظیم‌زاده شد و از تمامی کارگران و انسان‌های آزادی‌خواه در سراسر جهان خواست «به هر طریق ممکن چه در سطح داخلی و چه بین المللی به تداوم زندان و پرونده‌سازی مجددعلیه جعفر عظیم‌زاده اعتراض نمایند».


بیشتر بخوانید:

اعتراضات و مسائل عمده کارگری در ایران در یک سال گذشته

Share