Share

تعدادی از مدیران بخش‌های مختلف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران به اتهام داشتن تخلفات مالی بازداشت شدند.

 

تارنمای عصر ایران گزارش داد پرونده‌های مالی تعدادی از مدیران میانی سابق مرکز توسعه فن‌آوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی که به‌تازگی تحت تعقیب قرار گرفته بودند در اختیار مقامات امنیتی و قضایی قرار گرفت و منجر به بازداشت این عده شد.

این افراد که متهم به برخی تخلفات مالی هستند، پس از روی کار آمدن مدیریت جدید مرکز، تسویه حساب و اخراج شده بودند تا پرونده‌هایشان بررسی دوباره شود.

همچنین بنا به این گزارش تعدادی از کارکنان معاونت‌های سینمایی و فرهنگی این وزارتخانه که مرتکب برخی سوءاستفاده‌های مالی شده بودند، از سوی حراست وزارت ارشاد شناسایی و توسط نهادهای امنیتی بازداشت شده‌اند.

 

خبرگزاری کار ایران (ایلنا) نیز خبر داد که یکی از مدیران سینمایی سازمان سینمایی که سمت اجرایی دارد و در ماه‌های گذشته مشکلات بسیاری با خانه سینما پیدا کرده بود، به دلیل مشکلات مالی بازداشت شده است.

 

یک منبع نزدیک به محمد حسینی، وزیر ارشاد گفته است: شخص وزیر بر این رویدادها نظارت و تأکید دارد که سالم‌سازی فضای این وزارتخانه از تخلفات مالی همچنان ادامه خواهد داشت ولو آن که نیاز به برخوردهای قضایی باشد

یک منبع نزدیک به محمد حسینی، وزیر ارشاد که نامش برده نشده در این زمینه گفته است: "شخص وزیر بر این رویدادها نظارت و تأکید دارد که سالم‌سازی فضای این وزارتخانه از تخلفات مالی همچنان ادامه خواهد داشت ولو آن که نیاز به برخوردهای قضایی باشد."

 

تارنمای مشرق‌نیوز روز چهارشنبه ۱۰ آبان‌ماه نوشت، آزاده اردکانی قزوینی، رئیس سابق موزه ملی ایران که چندی پیش بازداشت شده بود پس از محاکمه از سوی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به اتهام "به‌دست آوردن مال نامشروع" به شش ماه حبس و پرداخت ۵۰ میلیون تومان جریمه نقدی محکوم شد.

 

محمود احمدی‌نژاد، رئیس‌جمهوری ایران هشتم تیر ماه ۱۳۹۰ در واکنش به بازداشت شماری از مقام‌های دولتی گفته بود: "کابینه خط قرمزی است که اگر بخواهند به آن دست‌اندازی کنند، دیگر من باید وظیفه‌ قانونی خود را انجام دهم و این حتماً به کشور آسیب می‌زند."

 

در تیرماه سال گذشته محمدشریف ملک‌زاده، معاون مستعفی وزیر امور خارجه و دبیر شورای عالی ایرانیان، علی‌اصغر پرهیزکار، مدیرعامل منطقه آزاد اروند و علی‌رضا مقیمی، مدیر عامل منطقه آزاد ارس بازداشت شده‌ بودند.

 

احمدی‌نژاد در آن زمان افزوده بود: "از نظر ما مجموعه این حرکت‌ها یک کار سیاسی است. روشن است برای ما که این یک حرکت سیاسی است و برای فشار به دولت انجام می‌شود."

 

وی  تأکید کرده بود: "اگر بخواهند ادامه بدهند و به بهانه‌های گوناگون همکاران ما را در کابینه متهم کنند، وظیفه‌ اخلاقی، قانونی و ملی دارم که بایستم و از همکاران خودم در کابینه دفاع کنم."

 

اما مسئولان قوه قضائیه در واکنش به این سخنان احمدی‌نژاد اعلام کرده بودند "عدالت خط قرمز ندارد."

 

 

Share