Share

علیرضا جاپلقی، پارکورکار ایرانی که به تازگی عکسی از او با عنوان «طلوع تهران در پل صدر» به طور گسترده در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده بود، بازداشت شده است. او در این تصاویر علاوه بر انجام حرکات ورزشی مهیج و خطرناک، دختری را می‌بوسد. فرمانده انتظامی پایتخت بازداشت پسر «پارکورکار» اینستاگرام را تأیید کرد و گفت دوست دختر او هم به زودی بازداشت می‌شود.

طلوع پل صدر، صفحه اینستاگرام علیرضا جاپلقی، پسر پارکورکار ایرانی

سردار رحیمی، فرمانده انتظامی پایتخت چهارشنبه ۳۱ اردیبهشت بازداشت علیرضا جاپلقی را تأیید کرد. رحیمی در مصاحبه با خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) گفت:

«این فرد از سوی پلیس فتای پایتخت دستگیر شده است. ورزش پارکور نیز یکی از ورزش‌ها خوب، مفرح و بانشاط است، اما با رفتارهای هنجارشکنانه، مبتذل و ناشایست ایشان و فرد همراهش مخالفیم و قطعا پلیس و دستگاه قضایی با این فرد و همراهش به صورت قاطع برخورد خواهد کرد.»

رحیمی یک بار دیگر به تأکید گفت:

« آقایی که دستگیر شده در بازداشت پلیس است و فرد همراهش نیز به زودی دستگیر خواهد شد.»

تصاویر و کلیپ‌هایی که جاپلقی در شبکه‌های اجتماعی منتشر کرده، بسیار پربیبنده بوده است. صفحه اینستاگرام او بیش از ۷۲ هزار دنبال‌کننده دارد.

جاپلقی پیش از بازداشت انتشار ویدیوهایی از احضار خود خبر داده و گفته بود فرزند محمد جاپلقی، افسر مبارزه با مواد مخدر تهران است که خرداد سال ۸۹، بعد از ۲۸ سال خدمت به طرز کاملا مرموز و بی‌سر و صدا ناپدید و پرونده بسیار قطورش هم چند سال پیش بدون هیچ نتیجه‌ای بسته شد.

ورزش پارکور در حومه‌های مهاجرنشین شمال پاریس پاگرفت و به تدریج عالمگیر شد.

Share