Share

یک مقام مسئول استانداری لرستان اعلام کرد که وضعیت شیوع ویروس جدید کرونا در پنج شهرستان این استان وخیم است و قرار شده است که پارک‌ها و تفرجگاه‌های این شهرها بار دیگر مسدود شوند. در چنین شرایطی لرستان گردشگر نمی‌پذیرد.

کرونا در ایران ـ عکس از آرشیو

محمود ثمینی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان پنج‌شنبه یکم خرداد در مورد وضعیت بیماری بیماری کوویدـ ۱۹ در این استان گفت: «استان اکنون در وضعیت هشدار قرار دارد و در روزهای اخیر ۵ شهرستان خرم‌آباد، بروجرد، درود، ازنا و چگینی در شرایط حادتر بیماری قرار گرفتند.»

به‌گفته ثمینی جلسه ستاد استانی تصمیم گرفته است پارک‌ها و تفرجگاه‌ها در نقاطی که وضعیت حادتری پیدا کرده‌اند، بار دیگر مسدود شوند و در سایر اماکن نباید تجمع شکل گیرد. همچنین آرامستان‌های استان لرستان مسدود می‌شوند و مشاغلی که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند تعطیل می‌شوند. مجالس عروسی و عزداری‌ نیز ممنوع است و هیچ امکانی برای پذیرایی از گردشگران وجود نخواهد داشت. همچنین در ۵ شهری که در شرایط حادتر بیماری قرار دارند، محدودیت تردد صورت می‌گیرد.

خبرگزاری برنالرستان سه‌شنبه ۳۰ اردیبهشت نوشته بود که در اوایل فروردین ماه ۹۹ شمار بیماران کرونایی بستری شده در مراکز درمانی استان لرستان ۹۰ نفر بود و به‌تدریج این عدد کاهش یافت و به عدد ۲۲ نفر بیمار بستری‌شده در همه استان کاهش یافت. اما در هفته سوم اردیبهشت ۹۹ دوباره تعداد بیماران بستری‌شده به علت کوویدـ ۱۹ در مسیر صعودی قرار گرفته و به ۵۳ نفر بیمار بستری‌شده افزایش یافته‌ است.

محمود ثمینی علت افزایش شمار مبتلایان به ویروس کوویدـ ۱۹ در استان لرستان را «عدم رعایت موارد بهداشتی» و «افزایش غربالگری و شناسایی افراد مبتلا به بیماری» دانست.

وزارت بهداشت ۲۶ اردیبهشت زنگ خطر بیماری کوویدـ ۱۹ در لرستان را به صدا درآورد و نسبت به احتمال افزایش کرونا در این استان هشدار داد. کیانوش جهانپور، سخنگوی وزارت بهداشت گفت: «در لرستان، آذربایجان شرقی و سیستان و بلوچستان هم گمان می‌رود ظرف روزهای آینده شاهد بالا رفتن موارد ابتلا باشیم.»

خوزستان نیز یکی از استان‌های ایران است که در روزهای اخیر شمار مبتلایان به ویروس کوویدـ ۱۹ در آن افزایش یافته است.

بیشتر بخوانید:

Share