Share

برنامه کنسرت علیرضا قربانی، خواننده موسیقی سنتی ایرانی ساعاتی پیش از اجرا در دانشگاه فردوسی مشهد لغو شد.

 

خبرگزاری مهر به‌نقل از علی قمصری، مدیر و سرپرست گروه "آهنگ اشتیاق" نوشت این گروه قرار بود دو شب اجرا در روز‌های ٢١و ۲۲ آبان در دانشگاه فردوسی مشهد داشته باشد. 

 

قمصری گفت: "نیم ساعت پیش از پرواز خبری به ما رسید که با وجود طی شدن تمام مراحل قانونی و کسب مجوز، افرادی گروه ما و دانشجویان را به طور حضوری تهدید کردند و مسئولان دانشگاه از برگزاری این کنسرت منع شدند."

 

وی افزود: "باید به کسانی که به‌صورت خودسرانه و غیرقانونی قدرتشان را در پاره کردن پوسترها، بی‌احترامی کردن به عوامل فرهنگی دانشگاه و قلدری خرج می‌کنند بگویم درست است که شانس دیدار با هنردوستان مشهد را از دست دادیم اما این مسئله در مقابل چیزی که شما از دست می دهید ذره‌ای بیش نیست."

 

روابط عمومی دفتر موسیقی: برای کنسرت علیرضا قربانی مجوزی صادر نشده بود که لغو شود

این در حالی است که امروز دوشنبه ۲۲ آبان‌ماه روابط عمومی دفتر موسیقی در واکنش به این خبر اعلام کرد، برای این برنامه هیچ مجوزی صادر نشده بود که لغو شود.

 

از سوی دیگر، جواد جعفری، مدیرکل ارشاد استان خراسان رضوی از برگزاری این کنسرت در شهر مشهد ابراز بی‌اطلاعی کرد و گفت اصلاً نمی‌دانسته که قرار است این برنامه در مشهد برگزار شود.

 

به گفته وی، این کنسرت ربطی به ارشاد نداشته است. کارهای فرهنگی داخل دانشگاه‌ها اعم از برگزاری کنسرت موسیقی و یا نشست‌های فرهنگی با نظارت خود دانشگاه انجام می‌شود و ربطی به ارشاد نداشته که ما بخواهیم برای آن مجوز صادر کنیم.

 

مسئولان فرهنگی و هنری ایران در طول دو سال اخیر کنسرت‌های بسیاری را در تهران و شهرستان‌ها با وجود برنامه‌ریزی برای اجرا، لغو کرده‌اند.

 

محسن یگانه، خواننده پاپ ایرانی نیز قرار بود در١٧ و ١٨ آبان‌ماه سال جاری در سینما نفت آبادان همراه با نصرالله رادش اجرا داشته باشد که با وجود بلیت‌فروشی اجرای این برنامه نیز اجرا نشد.

 

کنسرت یک ماه پیش محسن یگانه نیز با وجود دریافت مجوز از وزارت ارشاد و اداره ارشاد خوزستان با مخالفت اداره ارشاد آبادان روبه‌رو شد.

 

شهریورماه سال جاری نیز کنسرت محمدرضا لطفی، آهنگساز و نوازنده موسیقی اصیل ایرانی در شهرستان بابلسر لغو شد. دلیل لغو این کنسرت، صادر نشدن مجوز از سوی وزارت ارشاد اعلام شده بود.

 

همچنین تور کنسرت دونوازی حسین علیزاده نوازنده تار و سه‌تار ایرانی و پژمان حدادی نوازنده تنبک و دف نیز که در پنج شهر ایران به روی صحنه رفته بود با وجود اعلام قبلی برگزارکنندگانش که قرار بود در تاریخ‌های ٢٣ تا ٢۵ خرداد در نیشابور برگزار شود لغو گردید.

 

 

Share