Share

مأموران امنیتی به خانه جمال عاملی، فعال سیاسی و شاعر که در جریان حمله به سرای "اهل قلم" بازداشت شده است هجوم برده‌اند.

 

بنا به گزارشی که به رادیو زمانه رسیده است، حمله مأموران امنیتی به خانه جمال عاملی هفته گذشته رخ داده و مأموران بدون نشان دادن حکمی و بدون آن‌که اعلام کنند از کدام نهاد امنیتی هستند اقدام به بازرسی منزل این فعال مدنی و شاعر در منطقه چهارراه سرچشمه تهران کردند و برخی کتاب‌ها و دست‌نوشته‌ها و کامپیوتر شخصی وی را با خود به مکان نامعلومی بردند.

 

بنا به این گزارش مأموران در پاسخ به سئوال‌های خانواده عاملی با آنها برخورد تند و خشنی کرده‌اند.

 

جمال عاملی از فعالان سیاسی چپ‌گرا است که شامگاه سه‌شنبه ۹ آبان‌ماه جاری در جریان حمله به "سرای اهل قلم" توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده است و تا این لحظه با وجود گذشت نزدیک به دو هفته خبری از سرنوشت وی در دست نیست.

 

با وجود گذشت نزدیک به دو هفته از بازداشت جمال عاملی خبری از سرنوشت وی در دست نیست و خانواده وی نگران سرنوشت او هستند

بی‌خبری از جمال عاملی سبب نگرانی خانواده وی شده است.

 

جمال عاملی پیش از این در جریان اعتراضات علیه نتایج دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در سال ۸۹ خورشیدی نیز بازداشت و چندین هفته در بند دو الف متعلق به سپاه پاسداران و در سلول انفرادی نگهداری شده بود و ماه‌ها از ملاقات با خانواده خود محروم بود.

 

وی پس از آن به حکم دادگاه انقلاب و به اتهام تبلیغ علیه نظام جمهوری اسلامی ایران، به یک سال زندان محکوم گردید.

 

جمال عاملی مدت زندان خود را در بند ۳۵۰ زندان اوین گذراند و در زمستان سال ۹۰ به قید وثیقه از زندان آزاد شد.

 

وی چندی پیش شعری پیرامون حبس خانگی میرحسین موسوی، از رهبران مخالفان حکومت ایران سروده بود.

 

در حمله نیروهای امنیتی به "سرای اهل قلم" نزدیک به ۷۰ نفر از فعالان سیاسی و فرهنگی بازداشت و سپس بسیاری از آنان آزاد شدند اما کسانی چون عاملی و مهدی خزعلی همچنان در بازداشت به‌سر می‌برند.

 

نشست "سرای اهل قلم" برای بررسی تبعات حمله به سفارت آمریکا در سال ١٣۵٨ و گروگان‌گیری دیپلمات‌های آمریکایی برگزار شده بود که به‌هنگام سخنرانی قاسم شعله‌سعدی مأموران به این نشست حمله کرده و شرکت‌کنندگان را بازداشت کردند.

 

 

Share