Share

مصطفی تاج‌زاده از اعضای جبهه مشارکت ایران اسلامی که دوران حبس خود را می‌گذراند، روز سه‌شنبه ۲۳ آبان برای سه روز به مرخصی آمد.

 

به گزارش تارنمای نوروز، این زندانی سیاسی در شرایط "قرنطینه و به صورت انفرادی" در زندان به‌سر می‌‌برد.

 

چند ماه پیش نیز حنیف مزروعی، روزنامه‏‌نگار و عضو جبهه مشارکت به زمانه گفت: "بر اساس قانون، آقای تاج‏زاده الان حکم قطعی زندانش را گرفته‏ و باید مثل بقیه زندانیان در بند عمومی نگهداری شود، اما بعد از انتقال به بند عمومی و از زمانی که شروع به نگارش مطالبی در نقد حاکمان کشور کرد، یک بار دیگر مورد غضب دستگاه قضایی قرار گرفت و به همین دلیل او را به صورت تنبیهی به قرنطینه زندان اوین منتقل کردند که البته این قرنطینه توسط سپاه اداره می‏‌‌شود."

 

مصطفی تاج‌زاده، عضو ارشد جبهه مشارکت ۲۳خرداد ماه سال ۱۳۸۸ در پی رویدادهای پس از  دهمین انتخابات ریاست جمهوری در ایران بازداشت شد

به گفته وی "در فروردین‌ماه امسال، دوباره آقای تاج‏‌زاده را به بازپرسی فراخواندند و به ایشان برای باز کردن پرونده جدید تفهیم اتهام کردند. موارد این اتهام‌ها هم نوشته‏‌های ایشان بعد از انتخابات، در دوران زندان است. هم‏چنین بیانیه‏‌هایی را که جبهه مشارکت ایران اسلامی و سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی بعد از انتخابات صادر کرده‌اند، به آقای تاج‏زاده نسبت داده‏‌اند؛ با اینکه ایشان در تمام مدت بعد از انتخابات در زندان بوده است."

 

مصطفی تاج‌زاده، عضو ارشد جبهه مشارکت ۲۳خرداد ماه سال ۱۳۸۸ در پی رویدادهای پس از  دهمین انتخابات ریاست جمهوری در ایران بازداشت شد و دادگاه انقلاب ۲۹ فروردین ماه ۱۳۸۹ وی را  به شش سال حبس تعزیری و ۱۰ سال محرومیت از فعالیت در احزاب و مطبوعات  محکوم کرد.

 

فخرالسادات محتشمی‌پور، مسئول شاخه زنان جبهه مشارکت و همسر تاج‌زاده نیز در تاریخ۱۰ اسفند ۱۳۸۹ به اتهام شرکت در تجمع اعتراضی از سوی نیروهای امنیتی بازداشت شد و دادگاه وی را به چهار سال حبس که به مدت پنج سال تعلیق شده، محکوم کرده است.

 

در پی وقایع پس از انتخابات ریاست جمهوری در سال ۱۳۸۸ صدها تن از فعالان سیاسی و مدنی در ایران بازداشت و به احکام سنگین اعدام، حبس، تبعید و شلاق محکوم شدند.

 

 

Share