Share

تیم ملی فوتبال ایران در چارچوب بازی‌های مقدماتی جام جهانی فوتبال ۲۰۱۴ در ورزشگاه آزادی تهران از ازبکستان شکست خورد.

 

این مسابقه امروز، چهارشنبه ۲۴ آبان‌ماه در ساعت ۲۰ به‌وقت ایران در حضور بیش از ۴۰ هزار تماشاگر و با قضاوت علی البدواوی از امارات برگزار شد.

 

تیم ملی فوتبال ایران با ترکیب مهدی رحمتی، مهرداد پولادی، پژمان منتظری، جلال حسینی، خسرو حیدری، جواد نکونام، آندرانیک تیموریان، محمد نوری، اشکان دژآگه، رضا قوچان‌نژاد و محمدرضا خلعتبری به مصاف ازبکستان رفت.

 

این دو تیم در چارچوب همین مسابقات پیش از این در ازبکستان در برابر هم قرار گرفتند که ایران در آن دیدار با گل دقیقه آخر محمدرضا خلعتبری به پیروزی رسید.

 

نیمه نخست این دیدار در حالی صفر بر صفر مساوی پایان یافت که ایران در دقیقه ۱۲ توسط محمد نوری به گل رسید اما کمک داور این گل را آفساید اعلام کرد.

 

پس از باخت تیم ملی ایران تماشاگران حاضر در ورزشگاه آزادی به شدت علیه علی کفاشیان، رئیس فدراسیون فوتبال ایران و ملی‌پوشان شعار دادند

پاس رو به بیرون تیموریان، محمد نوری را صاحب توپ کرد و او توانست دروازه ازبکستان را باز کند اما کمک‌داور گل را مردود اعلام کرد تصمیمی که مبهم به‌نظر می‌رسید.

 

در نیمه نخست اشکان دژآگه از ایران و عزیزبیک حیدروف از ازبکستان کارت زرد دریافت کردند.

 

نیمه دوم با هجوم تیم ملی ایران آغاز شد و در دقیقه ۴۷، کریم انصاری‌فرد که به جای خلعتبری به میدان آمده بود با شوت از راه دور خود دروازه ازبکستان را با خطر رو‌به‌رو کرد اما توپش با فاصله کمی به بیرون رفت.

 

از دقیقه ۶۰ به بعد بازی افت کرد و در میانه میدان جریان یافت و ضربات دو تیم در محوطه جریمه حریفان بی‌ثمر ماند.

 

تیم ملی ازبکستان در دقیقه ۷۰ با یک ضربه ایستگاهی روی دروازه ایران به گل دست یافت. در این لحظه جباروف، بهترین بازیکن سال آسیا توپ را روی دروازه ایران فرستاد و با جاماندن دفاع ایران و تأخیر رحمتی، دروازه‌بان، باکایف، در داخل محوطه شش قدم توپ را به تور دروازه ایران نشاند.

 

از این به بعد حملات ایران بی‌هدف و بی‌ثمر بود و تنها در دقیقه ۹۰، رضا قوچان‌نژاد که در آفساید قرار داشت دروازه ازبکستان را گشود اما این گل نیز مردود اعلام شد.

 

با پایان چهار دقیقه وقت اضافی سرانجام سوت پایان بازی به صدا در آمد و تیم ملی ایران نخستین شکست خود در برابر ازبکستان را تجربه کرد.

 

پس از باخت تیم ملی ایران تماشاگران حاضر در ورزشگاه آزادی به شدت علیه علی کفاشیان، رئیس فدراسیون فوتبال ایران و ملی‌پوشان شعار دادند.

 

ایران پیش از این در سه دیدار ازبکستان را برده و در یک دیدار نیز با این تیم مساوی کرده بود.

 

در دیدار دیگر تیم‌های این گروه تیم ملی فوتبال قطر موفق شد با یک گل از سد لبنان بگذرد.

 

کره جنوبی که تا پیش از این دیدار در صدر جدول این گروه قرار داشت امروز در چارچوب این مسابقات بازی نکرد اما در دیداری دوستانه در برابر استرالیا با نتیجه دو بر یک در زمین خود از این تیم شکست خورد.

 

با این شکست خانگی، تیم ملی ایران هفت امتیازی باقی ماند و به رده سوم سقوط کرد. ازبکستان هشت امتیازی به صدر جدول رسید و کره جنوبی هفت امتیازی با تفاضل گل بهتر در رده دوم قرار گرفت. لبنان چهار امتیازی در رده آخر این گروه است.

 

در هفته‌ای که گذشت تیم ملی فوتسال ایران از جام جهانی و تیم ملی فوتبال جوانان نیز از مسابقات آسیایی حذف شده بودند.

 

 

Share