Share

دفتر محمود احمدی‌نژاد، رئیس‌جمهور ایران با انتشار اطلاعیه‌ای احکام قضائی صادر شده برای دو مداح را که به اتهام "توهین" به اسفندیار رحیم مشایی، رئیس دفتر رئیس‌جمهور ایران محاکمه شدند، "تامل‌برانگیز" خواند.

 

در این اطلاعیه که تارنمای اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری ایران آن را منتشر کرده است مرکز روابط عمومی دفتر رئیس‌جمهور ضمن رد اخبار منتشر شده مبنی بر فعالیت‌های انتخاباتی اسفندیار رحیم مشایی برای انتخابات ریاست جمهوری یازدهم در ایران آورده است که انتشار چنین خبرهایی برای تحت شعاع قرار دادن رأی دادگاه علیه دو نفر از "توهین‌کنندگان" به مشایی بوده است.

 

روز سه‌شنبه گذشته شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب اسلامی تهران، سعید حدادیان یکی از دو مداح را به اتهام "توهین" به اسفندیار رحیم مشایی، به ۵۰ هزار تومان جریمه نقدی محکوم و منصور ارضی، مداح دیگر را از این اتهام تبرئه کرد.

 

دو مداح مذهبی از سوی دولت متهم شده بودند که در ماه رمضان سال گذشته علیه مشایی سخنان "توهین‌آمیزی" بیان کرده‌اند.

 

روابط عمومی دفتر رئیس‌جمهور گفته است رأی صادرشده برای دو مداح "بازتاب گسترده‌ای در سطح افکار عمومی داشته و تعجب همگان را برانگیخته است"

روابط عمومی دفتر رئیس‌جمهور در این‌باره افزوده است رأی صادرشده برای دو مداح "بازتاب گسترده‌ای در سطح افکار عمومی داشته و تعجب همگان را برانگیخته است."

 

سایت روزنامه ایران، روزنامه وابسته به دولت نیز دو روز پیش با اشاره به حکم صادره برای منصور ارضی و سعید حدادیان، نوشت علی‌اصغر حسینی وکیل مدافع اسفندیار رحیم مشایی گفته است این حکم هنوز به وی ابلاغ نشده است.

 

حسینی به واکنش موکل خود در قبال این حکم نیز پرداخت و گفت: "در حالی که من توقع داشتم مهندس مشایی از بابت صدور این حکم تعجب کرده و ابراز ناراحتی کنند ولی در کمال ناباوری خیلی هم خوشحال شدند و گفتند که من از طرح این شکایت به‌دنبال همین نتیجه بودم و امیدوارم که مردم هم پیام این حکم را دریافت کرده باشند."

 

اسفندیار رحیم مشایی همچنین از داوود احمدی‌نژاد برادر رئیس‌جمهور ایران و رضا گل‌پور، نویسنده با اتهاماتی مشابه شکایت کرده است.

 

مشایی از چهره‌های جنجالی دولت احمدی‌نژاد است که با وجود انتقادات گسترده‌ای که علیه وی وجود دارد اما احمدی‌نژاد حاضر به کنار گذاشتن‌اش از دولت نشده است.

 

سخنان مشایی درباره "مکتب ایرانی و دوستی مردم ایران با همه ملت‌ها" از جمله بحث‌انگیزترین مواضع وی بوده که انتقادهای تندی را از سوی برخی از مراجع تقلید شیعه و چهرهای ‌اصولگرا به دنبال داشته است.

 

اصولگرایان منتقد دولت از مشایی به عنوان "سردسته جریان انحرافی دولت" نام می‌برند.

 

 

Share