Share

وزیر علوم، تحقیقات و فن‌آوری با طرح احتمال بازگشایی دانشگاه‌ها زودتر از مهر ماه اعلام کرد که ترم آینده تحصیلی «به هیچ عنوان» با تأخیر یا در بهمن ماه آغاز نمی‌شود.

دانشگاه تهران

منصور غلامی گفت دانشجویان ورودی جدید روی این موضوع که ترم تحصیلی آینده‌ از بهمن ماه آغاز می‌شود حساب باز نکنند چون ممکن است حتی کلاس‌های دانشجویان زودتر از مهر هم آغاز شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، غلامی روز شنبه ۱۰ خرداد تأکید کرد که وزارت علوم به هیچ عنوان قصد به تأخیر انداختن زمان برگزاری کنکور و آزمون‌های دیگر را ندارد:

«تمام تلاش ما این است که ورودی‌های سال ۹۹ را ترم آینده به کلاس‌های درس مجازی یا حضوری ببریم. تمام تلاش ما برای ورودی‌های جدید این است که ترم آینده را از اول پاییز یعنی مهر ماه شروع کنیم.»

به گفته غلامی اگر پاسخ آزمون‌های وزارت علوم با یک یا دو هفته‌ تأخیر اعلام شود، این مدت به صورت برگزاری کلاس‌های فشرده جبران خواهد شد و بنابراین زمان آغاز ترم آینده دانشگاه‌ها، همان مهر ماه خواهد بود.

او درباره وضعیت آموزش دانشگاه‌ها با توجه به بحران کرونا گفت:

«خوشبختانه در ترم جاری علی‌رغم اینکه آمادگی قبلی نداشتیم، به خوبی دانشگاه‌های ما توانستند از طریق آموزش‌های مجازی آموزش دانشجویان خود را پیش ببرند و به جز واحدهای عملی، آموزش سایر درس‌ها به خوبی پیش می‌رود.»

وزیر علوم همچنین گفت که اگر احیانا ستاد ملی مبارزه با کرونا در شهریور ماه اعلام کند در مناطق یا استان‌هایی برای حضور دانشجویان در دانشگاه‌ها احتیاط لازم است، ظرفیت‌های آموزش مجازی همچنان تقویت خواهد شد و کلاس‌ها به این صورت ادامه خواهد داشت و تأخیری در برگزاری این کلاس‌ها ایجاد نمی‌شود.

اظهارات وزیر علوم در حالی‌ست که از زمان آغاز شیوع ویروس کرونا و بحرانی شدن وضعیت، دانشجویان بسیاری از عملکرد وزارت علوم، نحوه تشکیل کلاس‌های مجازی و آموزش در این کلاس‌ها انتقاد می‌کنند. همچنین در مورد دانشگاه‌های غیرانتفاعی این نکته مطرح است که دست‌کم بخشی از شهریه‌ گرفته شده از دانشجویان، با توجه به تعطیل شدن کلاس‌ها باید به آنان برگردانده شود.

  • در همین زمینه
Share