Share

رئیس جدید سازمان زندان‌ها در مراسم معارفه خود ضمن تجلیل از مقام «زندانبانی» و مقایسه این مقام با پرستاری و معلمی، از مشکلات پرسنلی، کمبود نیروی انسانی و اعتبارات سازمان زندان‌ها سخن گفت. در این مراسم هیچ ذکری از کمبود امکانات بهداشتی در زندان‌ها و عدم دسترسی زندانیان به حقوق اولیه‌شان به میان نیامد.

محمد مهدی حاج محمدی رئیس جدید سازمان زندان‌ها/ عکس از وحید احمدی خبرگزاری تسنیم

به گزارش خبرگزاری دولتی کار ایران (ایلنا)، مراسم تودیع و معارفه رییس سازمان زندان‌ها شنبه ۲۴ خرداد/۱۳ ژوئن با حضور محسن اژه‌ای و غلامحسین اسماعیلی برگزار شد.

در این مراسم، محمد مهدی حاج محمدی، رئیس جدید سازمان زندان‌ها دو محور اصلی اقدامات سازمان زندان‌ها را «اصلاح و تربیت» بر پایه اقدامات فرهنگی و حرفه‌آموزی و کسب و کار دانست.

او در عین حال گفته است که رویکرد اصلاحی به معنای «چشم‌پوشی از امنیت و اقتدار» نیست.

حاج محمدی زندانبانی را «یک علم پیشرفته با ظرایف پیچیده» توصیف کرده و زندانبان را با «یک پرستار مهربان، معلم دلسوز، نگهبانی توانا و هوشیار و مددکار مشفق» مقایسه کرده است.

او در مراسم معارفه خود تمجید از مقام زندانبانی را به آنجا رساند که گفت: «من خودم را زندانبان می‌دانم و به این موضوع افتخار می‌کنم.»

رئیس جدید سازمان زندان‌ها یکی از مشکلات زندان‌ها را کمبود منابع انسانی و مشکلات پرسنل دانسته کرده و گفته است که قصد دارد با استفاده از حداکثر ظرفیت سازمان برای رفع این مشکل بکوشد.

این در حالی است که یکی از اساسی‌ترین مشکلات زندان‌ها در ایران کمبود امکانات بهداشتی و عدم رسیدگی به سلامت زندانیان است که بیماری‌های مختلفی برای آنها در پی داشته است.

محمد مهدی حاج محمدی، معاون قضایی پیشین دادگستری استان تهران بوده و از جمله سوابق خدمات او این است که شماره تلفنی در اختیار شهروندان تهران قرار داد تا «کشف حجاب» همسایگان خود را اطلاع دهند.


در همین زمینه:

Share