Share

همزمان با برگزاری ششمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات اکبر طبری، معاون صادق لاریجانی در قوه قضاییه، رئیس پیشین دستگاه قضایی خود را «پیشرو در مبارزه با فساد» توصیف کرد.

اکبر اتباعی طبری (سمت چپ با کت و شلوار مشکی)، معاون اجرایی صادق لاریجانی در قوه قضاییه به اتهام فساد مالی و ارتشاء محاکمه می‌شود. لاریجانی پیش از این اتهامات او را «کذب محض» و «پروژه تخریب» خودش خوانده بود. حالا هم مدعی شد؛ «هیچگاه از هیچ فرد فاسدی حمایت نکرده و نخواهم کرد».

یک روز پس از آنکه علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی آغاز «مبارزه با فساد» را به دوره ریاست صادق آملی لاریجانی در دستگاه قضایی نسبت داد، آملی لاریجانی در نامه‌ای به خامنه‌ای از « از بیانات حکیمانه و الطاف کریمانه» او نسبت به خودش تشکر کرد و نوشت: « در هر دو دوره قبلی قوه قضاییه مبارزه با فساد را «با قاطعیت تمام» دنبال کرده است.

او که هم‌اکنون معاون اجرایی دوران ریاستش و چند قاضی و بازپرس قوه قضاییه به اتهام فساد و ارتشاء محاکمه می‌شوند، انتقادها به عملکرد خودش را به « همه کسانی که از قاطعیت دستگاه قضایی و تصمیمات انقلابی آن در دفاع از نظام جمهوری اسلامی ضربه خورده بودند» نسبت داد و مدعی شد « هیچگاه از هیچ فرد فاسدی حمایت نکرده و نخواهم کرد».

دفتر آملی لاریجانی، تیر سال گذشته فساد مالی اکبر طبری را «کذب محض»، «توهین به دو رئیس قوه قضاییه» و «پروژه تخریب صادق لاریجانی» خوانده و مدعی شده بود که اتهامات طبری «قبلاً در دادسرا بررسی شده و کذب بودن آن محرز شده بود».

خامنه‌ای دیروز (شنبه هفتم تیر) گفته بود: «حرکت مبارزه با فساد که اکنون در قوه قضاییه به‌ خوبی مشاهده می‌شود و خود را نشان داده است، از دوره آقای آملی لاریجانی آغاز شد و ایشان هم در داخل و هم در بیرون از قوه شروع کننده آن بودند و اینها نباید از نظر دور باشد.»

این سخنان در حالی بیان شد که نه فقط منتقدان رهبر جمهوری اسلامی بلکه برخی از «اصول‌گرایان» هم خواستار رسیدگی به نقش صادق آملی لاریجانی در فساد و ارتشاء در قوه قضاییه شده‌اند.

علاوه بر این ماجرای حساب‌های بانکی قوه قضاییه نیز در سال‌های گذشته خبر ساز شد.


در همین زمینه:

خامنه‌ای در رابطه با فساد دستگاه قضایی به «جوسازی رسانه‌ای» حمله کرد و ریاست قبلی این دستگاه را پاکدست دانست

Share