Share

تماشاگران پرشور طرفدار باشگاه تراکتورسازی تبریز در مسابقه‌ این تیم برابر پرسپولیس در لیگ بر‌تر فوتبال ایران در ورزشگاه آزادی، درس مبارزه‌ مدنی از روی سکو‌ها دادند. این شگفتی هفته‌ هفدهم لیگ بر‌تر فوتبال ایران بود. آن‌ها که شمارشان نزدیک به پانزده هزار نفر بود با پیراهن و شالهای قرمز رنگ که نشانه‌ تیم محبوب آذری هاست، در زمانیکه بازی دو تیم جریان داشت پیراهن‌های خود را درآوردند تا همدردی وهمبستگی خود را با زلزله زدگان ورزقان در آذربایجان نشان دهند.

 

فایل کامل صوتی برنامه «زمانه ورزش» را اینجا بشنوید:

 

 

مسئولان جمهوری اسلامی بار‌ها قول داده‌اند که روند بازسازی مناطق زلزله‌زده‌ آذربایجان را سرعت بخشند؛ اما این وعده‌ها به خوبی عملی نشده و هنوز بسیاری از زلزله‌زده‌های شهر ویران شده‌ ورزقان در سرمای زیر صفر و طاقت فرسای آذربایجان زیر چادر‌ها زندگی می‌کنند. تماشاگران طرفدار تراکتورسازی تبریز پس از درآوردن پیراهن‌های خود و لخت شدن اعتراضی از سوی نیروهای امنیتی حاضر در ورزشگاه آزادی مورد حمله قرار گرفتند که با فریادهای: «پلیس صهیونیستی همینه همینه…» از سوی تماشاگران روبرو شدند. تیم تبریزی در این بازی پرسپولیس را در آزادی شکست داد. با نتیجه یک بر صفر این ششمین شکست تیم محبوب پایتخت بود که این تیم را در رده‌ یازدهم جدول قرار داد: بد‌ترین نتیجه‌ی تاریخ پرسپولیس.

 

فوتبال؛ لیگ قهرمانی اروپا و تیم ملی ایران

 

شگفتی لیگ قهرمانان فوتبال اروپا نیز حذف دارنده‌ی عنوان قهرمانی چلسی لندن بود. آلمان و اسپانیا در دور یک هشتم پایانی امسال لیگ قهرمانان حضوری پرقدرت دارند. قرعه‌کشی این مرحله روز بیست دسامبر در زوریخ انجام می‌شود.

 

گفته‌های اخبذ کی روش مربی پرتقالی تیم ملی جای مهمی در روزنامه‌ها و سایت‌های ورزشی ایران داشت. وی که هنوز زیر تیغ انتقاد‌ها به دلیل شکست‌های تحقیرآمیز فوتبال ایران در برابر لبنان و ازبکستان قرار دارد گفته است: «از داخل ایران کسانی کمک می‌کنند که قطر به جای ایران به جام جهانی برود.»

 

کی روش وعده داده: پس از انتخاب تیم ایران به جام جهانی؛ اسامی کسانی که به تیم قطر برعلیه ایران کمک می‌کنند افشا خواهد کرد.

 

بیست و یکمین دوره قهرمانی جهانی کاراته

 

مهمان ویژه این هفته «زمانه ورزش» یکی از چهره‌های شناخته شده ورزش کاراته ایران در صحنه جهانی‌ست. محمدرضا نصرتیان سال‌ها قهرمان تیم ملی و مربی تیم ملی کاراته ایران بود. پس از انقلاب نیز شش سال مربی تیم ملی بلژیک بود.

 

در بیست و یکمین دوره‌ قهرمان جهانی کاراته در پاریس با حضور قهرمانان زن و مرد یکصد کشور جهان که  از ۲۱ تا ۲۵ نوامبر ۲۰۱۲ جریان داشت، تیم ایران برنده‌ سه مدال طلا، نقره و برنز شد. در گفت‌وگو با زمانه،  محمدرضا نصرتیان از این ورزش رزمی و پرطرفدار در ایران امروز و پیش از انقلاب، مشکلات داوری و مشکل حجاب برای دختران ایران می‌گوید. 

 

این گفتگو را اینجا بشنوید:

 

Share