Share

درخواست تشکیل فراکسیون‌های متعدد در مجلس شورای اسلامی به حدی بود که هیأت رئیسه مجلس تشکیل فراکسیون را متوقف کرد. برخی نمایندگان مجلس «انقلابی» کار را به آنجا کشاندند که درخواست تشکیل فراکسیون «سیر» و «عدس» داده بودند.

چند تن از نمایندگان مجلس در حال سلفی گرفتن (عکس: شفقنا)

حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی، نماینده  محلات و عضو هیأت رئیسه مجلس سه‌شنبه ۱۰ تیر در مصاحبه با خبرگزاری فارس گفت:

«تاکنون حدود ۱۰۰ درخواست تشکیل فراکسیون به هیأت رئیسه مجلس واصل شده که تعداد آنها همچنان رو به افزایش است. تعدادی از فراکسیون‌ها عملا در مسیر موازی با یکدیگر حرکت می‌کنند. به عنوان مثال فراکسیون تعاون و کار و فراکسیون تعاون و همیاری از جمله مواردی است که درخواست تشکیل آنها به هیأت رئیسه واصل شده که هر سه در واقع یک مسیر را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ دنبال می‌کند.»

سلیمی سپس در ادامه این مصاحبه از درخواست تشکیل فراکسیون «سیر» و «عدس» خبر داد:

«تشکیل فراکسیون‌های دیگری همچون فراکسیون عدس و سیر به هیأت رئیسه واصل شده که سؤال اینجاست شأن یک فراکسیون در این حد پایین آورده شود؟»

عضو هیات رئیسه مجلس اعلام کرد با توجه به این موارد هیأت رئیسه تصمیم گرفت فعلا مانع از تشکیل فراکسیون‌ها شود. به گفته سلیمی برای تشکیل فراکسیون‌هایی همچون «روحانیت» و «ایثارگران» منعی وجود ندارد.   

علیرضا سلیمی دولت را متهم کرد که تلاش می‌کند نمایندگان را به تشکیل فراکسیون‌های متعدد ترغیب کند با این امید که تأثیر وزارتخانه‌ها بر روند قانون‌گذاری را افزایش دهد.  

بیشتر بخوانید:

Share