Share

بامداد سه‌شنبه ۱۷ تیر صدای انفجار جنوب تهران در محدوده کهریزک را لرزاند و ساکنان آن مناطق را وحشت‌زده کرد. بخشدار کهریزک اعلام کرد انفجار در کارخانه «سپاهان برش» رخ داد، خساراتی هم به کارخانه «سایپا پرس» وارد کرد و دست‌کم دو کشته و سه مجروح بر جای گذاشت.

باقرشهر در کهریزک در محدوده جنوب تهران

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، بخشدار کهریزک سرانجام، چند ساعت بعد از وقوع انفجار، صبح سه‌شنبه دلیل انفجار را سهل‌انگاری در پر کردن کپسول‌های اکسیزن اعلام کرد. امین بابایی گفت:

«به دلیل سهل‌انگاری در پر کردن کپسول های اکسیژن در شهر باقرشهر استان تهران، انفجاری در این کارگاه رخ داد که منجر به فوت دو نفر و جراحت سه نفر شد.»

بابایی در ادامه این گفت‌وگو افزود:

انفجار در ساعت سه و ۲۰ دقیقه اتفاق افتاد. نیروهای آتش‌نشانی سریعاً وارد عمل شدند و آتش مهار شد.»

 بخشدار کهریزک گفت:

 «در کنار این کارگاه مجموعه سایپاپرس قرار دارد که دیوارهای این مجموعه تخریب شده و به خود کارگاه نیز آسیب وارد آمده است.»

 وقوع آتش‌سوزی و انفجارهای متعدد در روزهای گذشته از جمله در کلینیک سینا مهر، سینا اطهر در شمال تهران و همچنین انفجار در ارتفاعات شرق تهران و همینطور برخی آتش‌سوزی‌ها از جمله حادث در سوله تأسیسات هسته‌ای نطنز سبب گمانه‌زنی‌های کاربران در شبکه‌های اجتماعی شده بود.   

در یک ماه گذشته علاوه بر حوادث یاد  شده، یکی از بزرگ‌ترین کارخانجات تولید انواع در‌های ضدسرقت طعمه حریق شد. همچنین بار روباز کارخانه بازیافت کاغذ بینالود با وسعت بیش از پنج هزار متر مربع دچار آتش‌سوزی گسترده شد.  انبار ۱۰ هزار متری چوب در منطقه شورآباد در جنوب تهران هم طعمه حریق شد.     

بیشتر بخوانید:

Share