Share

برادر غلامرضا منصوری می‌گوید برادرش حتماً می‌خواست که به ایران بازگردد و دو روز منتظر هماهنگی برای بازگشت بود اما اقدامی صورت نگرفت.

غلامرضا منصوری، مقام قضایی که در بخارست کشته شد.

برادر غلامرضا منصوری که نام او منتشر نشده، جمعه ۲۰ تیر در گفت‌وگو با خبرگزاری کار ایران (ایلنا) گفت: «درباره مرگ برادرم در کشور رومانی باید گفت که با توجه به این‌که اراده او صددرصد به بازگشت به کشور بود، در تاریخ ۲۱ خرداد به سفارت جمهوری اسلامی ایران در کشور رومانی مراجعه کرد که مورد تأیید سخنگوی وزارت امور خارجه نیز قرار گرفت و دو روز منتظر هماهنگی جهت بازگشت به ایران بود اما متأسفانه با کارشکنی‌های صورت گرفته، هماهنگی جهت بازگشت به کشور صورت نگرفت و در اقدامی تأمل‌برانگیز با وجود این‌که برادرم در اختیار سفارت بود، تحویل پلیس رومانی شد.»

او همچنین افزود: «تاکنون هیچ مقام رسمی اعم از اجرایی و قضایی با خانواده منصوری هیچ تماسی نداشته‌اند که مورد را تأیید یا تکذیب کنند و اطلاعات ما صرفاً همان مطالب ضد و نقیضی است که از رسانه‌ها پخش می‌شود.»

غلامرضا منصوری، قاضی فراری از ایران که متهم ردیف نهم پرونده فساد مالی در پرونده اکبر طبری (فساد در قوه قضائیه) است، ۳۰ خرداد / ۱۹ ژوئن بر اثر سقوط از اتاقش در هتلی در بخارست پایتخت رومانی جان باخت.

هر چند پلیس رومانی ابتدا از احتمال خودکشی سخن گفت، نتیجه اولیه کالبدشکافی نشان داد که مرگ این قاضی فراری «با خشونت و شتاب‌زدگی» همراه بوده است.

برادر منصوری می‌گوید با وجود پیگیری‌های خانواده و مراجعات و مکاتبات مکرر با مسئولان وزارت خارجه و مسئولان قضایی در مورد استرداد جسد او تاکنون هیچ نتیجه‌ای به‌دست نیامده و خواسته خانواده منصوری استرداد جسد اوست.

غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضائیه ۱۰ تیرماه گفته بود قوه قضائیه به جد پیگیر مرگ مشکوک منصوری است.

منصوری سال‌ها در مسند «قاضی» در جمهوری اسلامی به فعالیت پرداخت. روزنامه‌نگاران، و زنان معترض به حجاب اجباری که دی ۹۶ به نشانه اعتراض روسری‌هایشان را بر چوب آویختند و در خیابان ایستادند، با احکام صادرشده از سوی او به زندان افتادند.

بیشتر بخوانید:

Share