Share

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر می‌گوید ۶۰ تا ۱۰۰هزار معتاد «متجاه»ر در ایران وجود دارد. اسکندر مومنی گفته که حدود ۱۵ هزار نفر از این معتادان در تهران هستند و در رتبه های بعدی مشهد، اصفهان بیشترین تعداد معتاد را دارند.

معتادان به مواد مخدر – اعتیاد – معتادان متجاهر

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر گفته «معتادان متجاهر» در فصل‌های مختلف مهاجرت می‌کنند و مثلاً فصل سرما که نقاط سردسیر وجود دارد به نقاط گرمسیر می روند، یعنی مهاجرت به سمت جنوب می کنند و استان هایی که به ندرت دیده می شوند.

او گفته دولت به تنهایی نمی تواند از عهده آسیب‌های مربوط به اعتیاد برآید و به همین دلیل بسیاری از مراکز نگهداری از معتادان، صفر تا صد از سوی سازمان های مردم‌نهاد اداره می‌شود.

مومنی همچنین با اشاره به شایعاتی مربوط به اینکه معتادان به کرونا مبتلا نمی‌شوند، با رد این شایعه گفته از روزهای ابتدایی اسفند، علی رغم این که در اعتبارات پیش بینی نشده بود، ۱۰۰ میلیارد ریال به وزارت بهداشت و هم سازمان بهزیستی برای پیشگیری، مراقبت و کنترل معتادان در مقرها به ویژه معتادان «متجاهر» در خیابان ها اختصاص داده شد و آمار کم مبتلایان در خیابان‌ها در میان معتادان نه به خاطر آن شایعه بلکه به دلیل این تصمیم و اقدامات موثر دستگاه ها، پلیس، سازمان بهزیستی و وزارت بهداشت بوده است.

Share