Share

علی‌اکبر جوانفکر، مشاور مطبوعاتی محمود احمدی‌نژاد، رئیس‌جمهور ایران از زندان به مرخصی آمد.

 

به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) جوانفکر شامگاه چهارشنبه ۲۹ آذر به مرخصی آمده است. درباره مدت زمانی که وی در مرخصی خواهد بود، جزئیاتی منتشر نشده است.

 

جوانفکر که سرپرست مؤسسه مطبوعاتی ایران و مدیرعامل خبرگزاری ایرنا است، پنجم مهرماه امسال روانه زندان شده بود.

 

دادگاه کیفری استان تهران، جوانفکر را به اتهام "نشر مطالب خلاف موازین اسلامی" به شش ماه حبس و به اتهام اتهام " انتشار مطالب خلاف عفت" به شش ماه حبس دیگر محکوم کرده بود.

 

محمود احمدی‌نژاد از دستگیری مشاور مطبوعاتی خود علی‌اکبر جوانفکر اظهار تأسف کرده بود

دادگاه همچنین مدیرعامل خبرگزاری ایرنا را از هرگونه اشتغال و فعالیت مطبوعاتی به مدت سه سال محروم کرده است.

 

علی‌اکبر جوانفکر پس از مرخصی از زندان اوین در گفت‌وگو با خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) زمان مرخصی خود را چهار روز اعلام کرد و گفت که باید صبح روز چهار دی‌ماه به اوین بازگردد.

 

مشاور مطبوعاتی محمود احمدی‌نژاد درباره شرایط خود در زندان اوین گفت: "من در اوین در بند پنج نفره‌ای هستم و به لحاظ کلی مشکل خاصی ندارم."

 

وی همچنین گفت: "باید از کسانی که این شرایط (حضور در زندان) را برای بنده فراهم کرده‌اند تشکر کنم که به نوعی برای بنده فرصتی برای عبادت به وجود آورده‌اند."

 

محمود احمدی‌نژاد پیش از این نیز از دستگیری مشاور مطبوعاتی خود اظهار تأسف کرده بود.

 

احمدی‌نژاد هفتم مهرماه امسال پس از بازگشت از سفرش به سازمان ملل گفت: "هنگامی که خبر دستگیری آقای جوانفکر را شنیدم بسیار متأسف شدم که در آستانه سخنرانی رئیس‌جمهور که فضای سیاسی جهان منتظر شنیدن صدای ملت ایران است چنین اتفاقی رخ داد."

 

احمدی‌نژاد سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل را پراهمیت خواند و ضمن بیان این‌که این سخنرانی در مرکز توجه رسانه‌های جهان قرار داشت، گفت: "هنگامی که مشاور رئیس جمهور و رئیس خبرگزاری دولت دستگیر شد این در صدر اخبار آمد و واقعاً نمی‌دانم چه باید گفت."

 

احمدی‌نژاد چندی بعد خواهان دیدار از زندان اوین شد که رئیس قوه قضائیه این اجازه را به وی نداد.

 

مخالفان دیدار رئیس‌جمهور ایران از زندان اوین یکی از دلایل این دیدار را زندانی بودن جوانفکر در این زندان دانستند.

 

علی‌اکبر جوانفکر، ساعت ۱۸ و ۳۰ دقیقه چهارشنبه پنجم مهرماه، هم‌زمان با سخنرانی محمود احمدی‌نژاد در مجمع عمومی سازمان ملل، برای اجرای حکم محکومیت خود از سوی دادستانی استان تهران بازداشت شد.

 

 

Share