Share

دادستانی تهران به سخنان تند حمید رسایی، نماینده مجلس درباره آزادی مهدی هاشمی رفسنجانی پاسخ گفت و سخنان وی را "خلاف واقع و کذب محض" خواند.

 

در پی سخنان روز سه‌شنبه ۲۸ آذرماه حمید رسایی، نماینده تهران در مجلس دادستانی تهران امروز جمعه ۳۰ آذرماه بیانیه‌ای در پاسخ وی منتشر کرد.

 

به گزارش منابع خبری ایران دادستانی تهران برخی اظهارات حمید رسایی را "مجرمانه" خواند و گفت مراتب را جهت رسیدگی به دادستان ویژه روحانیت اعلام کرده است.

 

حمید رسایی در سخنان خود به عملکرد قوه قضائیه در مورد آزادی مهدی هاشمی، فرزند اکبر هاشمی رفسنجانی، به‌شدت انتقاد کرده و گفته بود: "آقازاده مفسد" همواره از مصونیت آهنین برخوردار بوده است.

 

دادستانی تهران این سخن را رد کرده و گفته است: "رسیدگی به پرونده‌ مهدی هاشمی نشان‌دهنده‌ عدم مصونیت نامبرده در مقابل دستگاه قضایی است" و "نفس رسیدگی به این پرونده، دلیل روشنی بر استقلال دستگاه قضایی است."

 

دادستانی تهران: رسیدگی به پرونده‌ مهدی هاشمی نشان‌دهنده‌ عدم مصونیت نامبرده در مقابل دستگاه قضایی است

دادستانی تهران همچنین این سخن رسایی را که مهدی هاشمی پس از ورود به تهران به جای رفتن به زندان به خانه پدری‌اش رفته "تا آموزش‌های لازم را از وکلای اجیر شده" بگیرد، دور از واقعیت خوانده است.

 

مهدی هاشمی که پس از انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۱۳۸۸ در خارج از ایران مقیم شده بود، پس از بازگشت به تهران، روز سوم مهر ۱۳۹۱ بازداشت شد و شامگاه یکشنبه ۲۶ آذر پس از حدود سه ماه حبس با سپردن وثیقه ۱۰ میلیارد تومانی از زندان آزاد گردید.

 

حمید رسایی همچنین بستری شدن مهدی هاشمی در بیمارستان به دلیل بیماری قلبی را "بهانه" عنوان کرده بود که دادستانی در پاسخ گفته است این اقدام به تجویز پزشکان متخصص صورت گرفته است.

 

دادستانی تهران همچنین استفاده مهدی هاشمی از تلفن در زندان را با اجازه بازپرس دانسته و گفته است تحقیقات در مورد پرونده فرزند رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام نسبت به اکثر اتهامات وی پایان یافته است.

 

همچنین دادستانی تهران درباره این سخن رسایی که گفته بود "آیا قوه قضائیه به اظهارات متهم که در روزهای اخیر در فضای مجازی منتشر شده، پاسخ داده و آیا تحقیقات در این‌باره انجام شده؟" گفته است: "قوه قضائیه وظیفه‌ رسیدگی به اتهامات را داشته و پاسخگویی به اظهارات متهم یا دیگر افراد، در مواردی موردنظر مرجع قضایی قرار می‌گیرد که تنویر افکار عمومی ضرورت داشته باشد یا اظهارات مربوطه، مصداق عنوان مجرمانه‌ای داشته باشد که به لحاظ جنبه‌ی عمومی، تعقیب را ضرورت دهد."

 

در روزهای اخیر چند مکالمه تلفنی مهدی هاشمی و نیک‌آهنگ کوثر، کارتونیست و روزنامه‌نگار بر روی اینترنت منتشر شد که در آن مهدی هاشمی در مورد مسائل سیاسی ایران اظهارنظر می‌کند.

 

حمید رسایی در سخنان روز سه‌شنبه خود در مجلس همچنین مهدی هاشمی را "ام‌الفساد و شاه کلید کودتای ۸۸" نامید و خانواده هاشمی رفسنجانی را یک "خانواده اختاپوسی" توصیف کرد.

 

به همین خاطر روز گذشته دفتر اکبر هاشمی رفسنجانی ضمن اعتراض به سخنان رسایی و "سکوت هیئت رئیسه" نسبت به "تضییع حق" و "توهین و تهمت" علیه هاشمی رفسنجانی خواهان پخش پاسخ رئیس مجمع تشخیص مصلحت از تریبون مجلس شد.

 

 

Share