Share

فروش فیلم سینمایی "من مادر هستم" با وجود حاشیه‌ها و مخالفت گروه انصار حزب‌الله به یک میلیارد و ٢٠٠ میلیون تومان رسید.

 

علی سرتیپی، مدیرعامل مؤسسه فیلمیران امروز جمعه یکم دی‌ماه با بیان این‌که "فروش شهرستان‌های «من مادر هستم» تاکنون به ۲۵۰ میلیون تومان رسیده است"، به خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) گفت: "با در نظر گرفتن فروش ١٧ میلیون تومانی شب گذشته «من مادر هستم» فروش کلی این فیلم در تهران به ٩٢٠ میلیون تومان رسید."

 

"من مادر هستم" با بازی حبیب رضایی، باران کوثری، هنگامه قاضیانی، فرهاد اصلامی و پانته‌آ بهرام یک ملودرام جنایی و اجتماعی است و داستان یک خانواده‌ طبقه‌ متوسط را روایت می‌کند که در یک شرایط بحرانی به بررسی و ارزیابی زندگی خود می‌پردازند.

 

همچنین به گفته سعید خانی، پخش‌کننده فیلم سینمایی "بی‌خود و بی‌جهت" یکی از فیلم‌های تحریم‌شده از سوی حوزه هنری، مجموع فروش این فیلم سینمایی در تهران و در شهرستان‌ها به ۵۵۰ میلیون تومان رسیده است.

 

خانی گفت: "با وجود این‌که شب گذشته به دلیل تقارن با شب یلدا فروش فیلم‌ها افت داشت اما «بی‌خود و بی‌جهت» باز هم ١٠ میلیون تومان در تهران بلیت فروخت."

 

گروه انصار حزب‌الله ١١ آذرماه سال جاری علیه فیلم سینمایی "من مادر هستم" در مقابل ساختمان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تجمع کرد

فیلم سینمایی "بی‌خود و بی‌جهت" در آذرماه سال جاری در سینماهای ایران اکران شد اما پس از چند روز اکران این فیلم در شهر قم به دستور اداره کل ارشاد این استان متوقف شد.

 

همچنین صداوسیمای ایران از پخش تیزرهای تبلیغاتی این فیلم از تلویزیون خودداری کرد.

 

"بی‌خود و بی‌جهت" با حضور رضا عطاران، پانته‌آ بهرام، احمد مهران‌فر و نگار جواهریان، روایتگر دو زوج جوان است که در گیرودار یک اسباب‌کشی، اتفاقات عجیبی را پشت سر می‌گذارند.

 

"من مادر هستم"، به کارگردانی فریدون جیرانی و تهیه‌کنندگی غلام‌رضا موسوی و "بی‌خود و بی‌جهت" به کارگردانی، نویسندگی و تهیه‌کنندگی عبدالرضا کاهانی همراه با فیلم‌های "برف روی کاج‌ها"، به کارگردانی پیمان معادی و تهیه‌کنندگی جمال ساداتیان، "پذیرایی ساده"، به کارگردانی و تهیه‌کنندگی مانی حقیقی، "پل چوبی" به کارگردانی مهدی کرم‌پور و تهیه‌کنندگی علی سرتیپی، "من همسرش هستم"، به کارگردانی مصطفی شایسته و تهیه‌کنندگی مرتضی شایسته، شش فیلمی هستند که پس از دریافت پروانه ساخت و پروانه نمایش توانسته‌اند با دریافت مجوز قانونی امکان اکران عمومی را بیابند،  اما بنابر اعلام حوزه هنری، بر روی پرده سینماهای زیر مجموعه‌ حوزه هنری نخواهد رفت.

 

گروه انصار حزب‌الله ١١ آذرماه سال جاری علیه فیلم سینمایی "من مادر هستم" در مقابل ساختمان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تجمع کرد. این گروه یک روز پس از برگزاری این تجمع شکایتی طرح کرد و پس از آن پرونده‌ای در شعبه نهم بازپرسی دادسرای کارکنان دولت تشکیل شد.

 

بازپرس پرونده نیز پس از بررسی این شکایت، جواد شمقدری، رئیس سازمان سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، فریدون جیرانی و غلام‌رضا موسوی را برای ارائه توضیحات به دادسرا احضار کرد.

 

مخالفان اکران فیلم "من مادر هستم"، پیش از این در هفتم آذرماه جاری اعلام کرده بودند که از جواد شمقدری، به خاطر صدور مجوز و نمایش عمومی فیلم‌های سینمایی، "برف روی کاج‌ها"، "پل چوبی"، "من مادر هستم" و"من همسرش هستم" شکایت خواهند کرد.

 

 

Share