Share

توانا محمدی، یکی از متهمان پرونده آمدنیوز در زندان اوین اقدام به خودکشی کرد. مسئولان زندان او را پس از انتقال به بیمارستان دوباره به بند بازگردانده‌اند.

آخرین جلسه دادگاه روح‌الله زم

ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر (هرانا) از خودکشی توانا محمدی، یکی از متهمان پرونده آمدنیوز خبر داده است. براساس این گزارش توانا محمدی که در زندان اوین محبوس است، روز چهارشنبه ۲۵ تیر «از طریق تلاش برای بریدن رگ گردن خود» اقدام به خودکشی کرده و به مراکز درمانی منتقل شده است.

دلیل خودکشی او شرایط روحی نامناسب ناشی از بازداشت در بازداشتگاه اطلاعات سپاه موسوم به بند ۲ الف زندان اوین و بند ۴ زندان اوین، و همچنین «شوک وارده پس از پخش تلویزیونی صحبت‌های او در دادگاه» عنوان شده است.

به نوشته هرانا مسئولان زندان بدون توجه به وخامت وضع روحی و روانی او، پس از چند ساعت و تنها با زدن چند بخیه روی نواحی آسیب دیده گردنش به بند بازگردانده‌اند.

توانا محمدی به همکاری با روح الله زم، متهم ردیف‌اول پرونده آمدنیوز، تحت عنوان «مدیر فنی سایت آمدنیوز» متهم است. دستگاه قضائی جمهور اسلامی زم را به اعدام محکوم کرده است. قاضی ابوالقاسم صلواتی رئیس شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران، در یکی از جلسات دادگاه محمدی را متهم کرد که علاوه بر همکاری با آمدنیوز، تلاش کرده است با «موشک دست‌ساز» به چند پایگاه نظامی وابسته به سپاه حمله کند.  

در همین زمینه:

Share