Share

مصرف برق در ۹ استان ایران از مرز هشدار عبور کرده است. یک مقام مسئول در شرکت برق می‌گوید در صورتی که مصرف کاهش نیابد به اجبار محدودیت‌هایی اعمال خواهد شد.

نقشه مصرف برق در نقاط مختلف ایران.

مصرف برق در ۹ استان ایران از الگوی تعیین شده نیز فراتر رفته است. مصطفی رجبی مشهدی که خبرگزاری‌های ایران او را «سخنگوی صنعت برق کشور» معرفی کردند گفت: در صورتی که مشترکین همراهی نکنند ممکن است در برخی ساعت‌ها برق قطع شود.

شرکت برق ایران هم با انتشار نقشه‌ای هرمزگان، بوشهر، خوزستان، لرستان، کرمانشاه، مازندران، قزوین، زنجان و آذربایجان شرقی را ۹ استانی برشمرد که به لحاظ مصرف برق در وضعیت قرمز قرار دارند. کلانشهرهای مشهد، اهواز و تبریز هم در وضعیت مشابه قرار دارند.

براساس این گزارش  براساس این سیستان و بلوچستان، یزد، کهگیلویه و بویراحمد، ایلام و استان تهران و کلانشهر تهران در منطقه زرد قرار دارند.

رجبی مشهدی پیش از انتشار این نقشه سمنان، خراسان جنوبی، تهران و اردبیل را هم از استان‌هایی عنوان کرده بود که در وضعیت قرمز قرار دارند.

او از مردم خواسته « بیشتر رعایت و راهکارهای مدیریت مصرف را به صورت جدی دنبال کنند».

رجبی مشهدی همچنین به مشترکان «پرمصرف» هشدار داده اگر «میزان مصرف خود را ۱۰ درصد نسبت به سال گذشته کاهش ندهند پس از تذکر نسبت به قطع برق‌شان اقدام می‌کنند». افزایش دمای هوا مصرف برق در نقاط مختلف ایران را افزایش داده و پیش‌بینی می‌شود این روند در ماه آینده نیز ادامه یابد.

Share