Share

محمود احمدی‌نژاد، رئیس‌جمهور ایران خبر برکناری محمدرضا رحیمی، معاون اول و مصطفی محمدنجار، وزیر کشور را رد کرد.

 

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، احمدی‌نژاد امروز چهارشنبه در حاشیه نشست دولت درباره برکناری این دو مقام دولتی به خبرنگاران گفت: "چنین چیزی نیست و من این را از شما می‌شنوم."

 

با این حال احمدی‌نژاد افزود: "ما برای مردم و در خدمت مردم هستیم، اگر مربی در تیمش جابه‌جایی انجام می‌دهد به نفع تیم است."

 

وی گفت: "ما مگر با مردم رودربایستی داریم، ما تا حالا هیچ مسئله پنهانی نداشته‌ایم و اگر خبری باشد اطلاع می‌دهم."

 

چندی پیش نمایندگان مجلس درباره احتمال برکناری وزیر کشور و جایگزینی فردی نزدیک به تیم احمدی‌نژاد در این وزارتخانه هشدار داده بودند.

 

منتقدان دولت محمدرضا رحیمی را به "فساد مالی" متهم می کنند و بارها از احمدی‌نژاد خواسته بودند تا وی را برکنار کند و اجازه دهد قوه قضائیه به اتهامات او رسیدگی کند

برخی منابع خبری ایران نیز دیروز گزارش دادند محمود احمدی‌نژاد قصد دارد محمدرضا رحیمی را از سمت معاون اولی دولت عزل کند و غلام‌حسین الهام را جایگزین وی نماید.

 

منتقدان دولت محمدرضا رحیمی را به "فساد مالی" متهم می کنند و بارها از احمدی‌نژاد خواسته بودند تا وی را برکنار کند و اجازه دهد قوه قضائیه به اتهامات او رسیدگی کند.

 

محمدرضا رحیمی از سوی برخی از نمایندگان مجلس متهم شده که "رئیس شبکه فساد فاطمی" بوده است.

 

غلام‌حسین محسنی اژه‌ای، سخنگوی قوه قضائیه ایران و دادستان کل این کشور سال ۱۳۸۹ گفته بود باید به اتهامات محمدرضا رحیمی رسیدگی شود.

 

به گفته نمایندگان مجلس ایران، دیگر اعضای این ‌"شبکه فساد" که دفتر آن در خیابان فاطمی تهران قرار داشته، "الیاس محمودی، جابر ابدالی، مسعودی و تعدادی دیگر" بوده‌اند.

 

آن‌ها می‌گویند: "آقای رحیمی، رئیس حلقه فساد در خیابان فاطمی است که نسبت به جمع‌آوری منابع از محل منابع فاسد و توزیع آن تصمیم‌گیری می‌کرده است"

 

محمدرضا رحیمی در برابر این اتهامات می گوید همواره "حافظ بیت‌المال" بوده و "در حال حاضر، چند نفر مشغول شبهه‌افکنی علیه دولت هستند."

 

محمدرضا رحیمی، شهریور ماه ٨٨ به سمت معاون اول احمدی‌نژاد منصوب شد. وی پیشتر معاون هماهنگی معاونت حقوقی و پارلمانی ریاست جمهوری بود.

 

 

Share