Share

بنزین "غیراستاندارد" که در مجتمع‌های پتروشیمی ایران تولید می‌شود به عنوان علت اصلی افزایش آلودگی در این کشور به‌ویژه در تهران اعلام شده است.

 

یوسف رشیدی، مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران درباره میزان ترکیبات آروماتیک موجود در بنزین گفته است: " این ترکیبات که شامل بنزن، تولوئن و زایلین است، همان مواد سرطان‌زای موجود در بنزین محسوب می‌شود که بسیار خطرناکند."

 

به گفته وی "براساس استاندارد یورو چهار میزان آن‌ها در بنزین باید زیر یک‌ درصد باشد که بر مبنای آزمایش‌های ما، در بنزین‌های تولید داخل بین دو تا سه‌ درصد است."

 

همچنین وحید حسینی، عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی شریف نیز میزان گوگرد موجود در سوخت بنزین تولید ایران را حدود ۱۸۰ پی‌پی‌ام و گوگرد موجود در سوخت گازوئیل را هشت هزار پی‌پی‌ام اعلام کرده و افزده است: "این در حالی است که استاندارد سوخت پاک ۵۰ پی‌پی‌ام و استاندارد سوخت بسیار پاک ۱۵ پی‌پی‌ام است."

 

به گفته حسینی "همچنین مشخص شده که میزان بنزن در سوخت کشور دو درصد است، در حالی که براساس استاندارد باید یک درصد باشد."

 

وزارت نفت ایران ارتباط آلودگی هوای تهران را با بنزین غیراستاندارد رد می‌کند

دو هفته پیش نیز حسین آقاجانی، مشاور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران گفت در سال ۱۳۹۰ در تهران حدود چهار هزار و ۴۶۰ نفر بر اثر آلودگی هوا جان خود را از دست داده‌اند.

 

ایران به دنبال اعمال تحریم‌ها و ناتوانی از واردات بنزین، چند سال پیش شماری از مجتمع‌های پتروشیمی را موظف کرد که بنزین تولید کنند. پیش از این در ایران فقط پالایشگاه‌ها، بنزین تولید می‌کردند.

 

سه شرکت‌ سوئیسی ویتول، گلنکور و ترافیگورا که بخش عمده‌ای از بازار جهانی فرآورده‌های نفتی را در اختیار دارند، صدور بنزین به ایران را از سال ۱۳۸۹ متوقف کردند.

 

این سه شرکت در مجموع، نیمی از بنزین صادراتی به ایران را تأمین می‌کردند.

 

محمود احمدی‌نژاد، رئیس‌جمهور ایران پس از تحریم بنزین، گفت متخصصان ایرانی، "ظرف یک هفته تا ۲۰ روز" بنزین تولید خواهند کرد. ایران در نهایت شهریور ۱۳۸۹ اعلام کرد در تولید بنزین به "خودکفایی" رسیده است.

 

کیفیت بنزین تولید مجتمع‌های پتروشیمی ایران از همان ابتدا مورد مناقشه بود. به گونه‌ای که شماری از نمایندگان مجلس پیشین ایران درباره "سرطان‌زا" بودن این نوع بنزین هشدار می‌دادند.

 

سه روز پیش نیز محمدرضا تابش، یکی از نمایندگان مجلس ایران هشدار داد بنزینی که در این کشور تولید می‌شود نسل کودکان ایرانی را "تباه می‌کند" و آن‌ها را تا ۱۰ سال آینده به "بیماری‌های صعب‌العلاج مانند سرطان" دچار می‌سازد.

 

سرطان پس از بیماری‌های قلبی و تصادفات، سومین علت مرگ در ایران است. در حال حاضر سالانه بیش از ۳۸ هزار نفر در این کشور بر اثر بیماری سرطان جان خود را از دست می‌دهند.

 

افزایش شمار بیماران مبتلا به سرطان در ایران باعث بروز نگرانی‌هایی درباره وقوع پدیده‌ای شده که از آن با نام "سونامی سرطان" یاد می‌شود.

 

با این حال وزارت نفت ایران ارتباط آلودگی هوای تهران را با بنزین غیراستاندارد رد می‌کند.

 

به گفته علی‌رضا ضیغمی، معاون وزیر نفت ایران "عامل آلودگی هوای تهران بنزین آلوده نیست."

 

وی می‌گوید: " نتایج تمامی آزمایش‌های انجام گرفته نشان می‌دهد که تفاوتی بین استاندارد بنزین تولید شده در پتروشیمی‌ها و پالایشگاه‌های نفت وجود ندارد."

 

همچنین شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران روز گذشته اعلام کرد: "کیفیت بنزین تولید پتروشیمی‌ها مطابق استانداردهای پالایشگاهی است."

 

به گفته این شرکت " افزایش میزان آلایندگی هوای کلان‌شهرهای ایران متأثر از محصولات واحدهای پتروشیمی نیست."

 

 

Share