Share

وزارت صحت عامه افغانستان از ابتلای ۱۷ عضو لویه جرگه مشورتی صلح افغانستان به ویروس کرونا خبر داد. لویه جرگه مشورتی صلح از دیروز جمعه ۱۷ اسد(مرداد)/۷ آگوست آغاز به کار کرده و قرار است تا فردا شنبه به کار خود ادامه دهد.

جمعه ۷ اوت/ ۱۷ مرداد: لویه جرگه صلح در کابل آغاز به کار می‌کند
جمعه ۷ اوت/ ۱۷ مرداد: لویه جرگه صلح در کابل آغاز به کار می‌کند

به گزارش روزنامه اطلاعات روز، نورالله ترکی، معاون سخنگوی وزارت صحت عامه افغانستان شنبه ۱۸ اسد(مرداد)/۸ آگوست تایید کرد که ۱۷ عضو لویه جرگه مشورتی صلح به کرونا مبتلا شده و برای درمان و مراقبت به شفاخانه‌های ویژه کرونا در کابل منتقل شده‌اند.

لویه جرگه مشورتی صلح افغانستان از جمعه ۱۷ اسد/۷ آگوست با ریاست عبدالله عبدالله، رئیس شورای عالی مصالحه ملی و سخنرانی اشرف غنی رئیس جمهوری افغانستان آغاز به کار کرد.

احمدجواد عصمانی سرپرست وزارت صحت عامه افغانستان دیروز گفته بود که از تمام اعضای لویه جرگه پیش از حضور در این گردهم‌آیی آزمایش کرونا گرفته شده است.

معصومه جعفری، یکی دیگر از معاونان سخنگوی این وزارت گفته است که روند آزمایش اشتراک کنندگان لویه جرگه مشورتی صلح همچنان ادامه دارد و ممکن است این آمار مبتلایان افزایش یابد.

لویه جرگه مشورتی صلح افغانستان مشتمل بر سه هزار و ۲۰۰ نفر است که به منظور بحث در خصوص آزادی ۴۰۰ زندانی باقی‌مانده طالبان برگزار می‌شود.

آزادی ۴۰۰ تن از زندانیان خطرناک طالبان پیش‌شرط این گروه برای آغاز مذاکرات بین‌الافغانی است. دولت طالبان پیش از این صدها زندانی طالبان را آزاد کرده است.

۷۲۰ تن از شرکت‌کنندگان این لویه زنان هستند. زنان افغانستان بیشتر از مردان این کشور نسبت به تبعات قدرت گرفتن هر چه بیشتر طالبان در نتیجه یک توافق بد ابراز نگرانی کرده‌اند.


Share